Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Od 20 lat, wspólnie z Wami, odmieniamy biznes i sposób życia 

W APA Group świętujemy w tym roku dwudziestolecie działalności. Z tej okazji przyglądamy się temu, jak przez ten czas zmieniała się rzeczywistość technologiczna i nie tylko. Jesteśmy dumni, że wraz z naszym fantastycznym zespołem i przy wsparciu partnerów i patronów, możemy współtworzyć rewolucję, która dzieje się na naszych oczach. 

Dwie dekady niewiarygodnych zmian na lepsze

Początek XXI wieku to przełom cyfrowy. Globalna sieć połączeń nabrała rozpędu, a w świadomości ludzi zakiełkowała wizja natychmiastowego przesyłania informacji z własnego mieszkania do lokalizacji na drugim końcu planety. Paradoksalnie, świat powiększył się i skurczył jednocześnie. Otworzyły się też zupełnie nowe możliwości. 

W APA Group, które powstało w 2001 roku, mieliśmy okazję jednocześnie być świadkami i uczestnikami tych społecznych zmian, ale też ich współtwórcami.  Od początku działalności przyświecał nam jeden cel – uczynić technologię bardziej przyjazną człowiekowi. 

Zaczynaliśmy od projektowania technologicznego dla systemów automatyki przemysłowej. Potem nasze projekty wyszły poza przemysł i zaczęły obejmować zasięgiem także codzienność, budynki mieszkalne, biurowce, miasto.

Mamy świadomość tego, że nie funkcjonujemy w próżni, a proponowane przez nas rozwiązania są reakcją na trendy, które nabierają na sile w społeczeństwie. Cieszymy się z tego, że dzięki naszemu wspaniałemu zespołowi i przy wsparciu partnerów, mieliśmy szansę zawsze błyskawicznie odpowiadać na potrzeby klientów biznesowych i indywidualnych.  

Technologiczne wsparcie w wymagających czasach 

Rok 2020 i wybuch pandemii to ciężki czas dla wielu przedsiębiorstw. Wiele z nich musiało zredukować zatrudnienie, przebranżowić się lub poszukiwać nowych obszarów działania. Bardzo cieszymy się z tego, że w APA Group nie tylko udało nam się utrzymać zatrudnienie, ale także wciąż się rozwijaliśmy i pomagaliśmy innym.

Byliśmy jednym z inicjatorów autonomicznego systemu asystującego w szpitalach zakaźnych, przy współpracy z Politechniką Śląską i KUKA. Przyświecało nam założenie, by nasz robot asystujący był w przyszłości wdrożony w wielu polskich placówkach ochrony zdrowia, które borykają się z brakami kadrowymi. Więcej o tym, w jaki sposób technologia pomaga w walce z pandemią, piszemy na naszym blogu.  

Z nadzieją patrzymy w technologiczną przyszłość 

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Ale na wiele z nich tak. Technologia sprawdza się w różnych okolicznościach, a pewne rozwiązania dopasowują się do określonego kontekstu zdarzeń. 

Przykład? System Rezerwacji Sal, który opracowaliśmy głównie z myślą o efektywnym zarządzaniu biurowcami. Rzeczywistość pokazała, że można go wykorzystać także podczas pandemii, do kontrolowania liczby zgromadzonych w danym pomieszczeniu osób. Zmieniła się potrzeba, ale nie zmieniła się funkcjonalność. 

Szczególnie dumni jesteśmy z platformy Nazca, która jest doskonałym przykładem, że jedno narzędzie może być wykorzystywane na wiele sposobów i w wielu dziedzinach życia. To praktyczna realizacja naszego hasła: your life / work / home / business  reinvented.

Z nadzieją spoglądamy w technologiczną przyszłość i chcemy być jej częścią. Dziękujemy, że także i Wy, nasi pracownicy, kontrahenci, partnerzy i patroni, zdecydowaliście się zaufać naszej wizji. Te 20 lat działalności były dla nas pasmem sukcesów, ale też wiązały się ze sporymi wyzwaniami. Nic nie udałoby się bez Waszego udziału. Dziękujemy i mamy nadzieję, że w kolejnych dekadach również będziecie z nami. 

Zapraszamy też do lektury kolejnych  artykułów z serii jubileuszowej, poświęconych Industry 4.0 oraz inteligentnym budynkom.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również