Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

System SRS w nowym reżimie sanitarnym

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest System Rezerwacji Sal;
  • Jak może wpłynąć na bezpieczeństwo i higienę pracy w biurowcu lub biurze.
Dziś bardziej niż kiedykolwiek zwracamy uwagę na to, ile osób znajduje się w pomieszczeniach. Łatwo jest to ocenić przez przeszklone drzwi sali konferencyjnej, ale już trudniej w toalecie, do której najpierw trzeba wejść.  Z pomocą przychodzi system SRS, dotychczas wykorzystywany głównie poza pomieszczeniami sanitarnymi. 
 
Obecna sytuacja rodzi problemy nawet w tych obszarach, które niegdyś były mało istotne. Na przykład do tej pory mało kto myślał, o tym, ile osób znajduje się jednocześnie w publicznej toalecie w biurze lub w galerii handlowej. Tłok mógł być przeszkodą tylko wtedy, gdy się komuś spieszyło. 

Problem, którego dotychczas nie znaliśmy

Tymczasem dziś nie myślimy jedynie o wygodzie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie. Lepiej czujemy się w pomieszczeniach, w których jest pusto lub znajduje się tam jedna, maksymalnie dwie osoby. Dotyczy to zwłaszcza obszaru przy umywalkach, które przecież nie są od siebie oddzielone fizyczną barierą, a z których korzysta się częściej niż dotychczas. 

Z oczywistych względów drzwi toalety nigdy nie będą przeszklone, więc trudno stwierdzić, ile znajduje się tam ludzi w danym czasie. Trzeba wejść i sprawdzić, a to już generuje potencjalne niebezpieczeństwo. No i pojawia się dylemat: stać w kolejce wewnątrz, pod drzwiami, a może odejść i poczekać? 

Przed takimi udogodnieniami stoi dziś każda osoba, korzystająca z toalet w przestrzeni publicznej.

SRS – technologiczna odpowiedź na nowe potrzeby 

Rozwiązaniem tego problemu może być System rezerwacji sal (SRS), który w APA Group powstał pierwotnie z myślą o zarządzaniu salami konferencyjnymi, halami widowiskowymi lub pomieszczeniami biurowymi. 

Dziś widzimy, że funkcjonalność tej technologii znajdzie zastosowanie także w pomieszczeniach sanitarnych. 
Ile kosztuje komfort w toalecie?

Korzyści z wykorzystania technologii SRS w toaletach 

Urządzenie z wyświetlaczem, wyposażone w podstawowy system Windows, Android lub iOS, wystarczy zamontować przed wejściem do toalety. Na ekranie będzie wyświetlać się informacja o ilości znajdujących się w pomieszczeniu osób. Opcjonalnie system będzie także informować użytkowników o tym, czy toaleta została zdezynfekowana, i o której godzinie.

Dzięki SRS jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wewnątrz będą tworzyć się kolejki oczekujących, a to wpływa całościowo na poczucie bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych i biurach. 

Ta pewność i komfort sprawiają, że pracownicy chętniej wracają do miejsc pracy, a konsumenci są bardziej skłonni odwiedzać miejsca handlowe. 
 
 
1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również