Przemysł 4.0 to przyszłość i wiedzą o tym wszyscy nasi dotychczasowi partnerzy, którzy wsparli założenia innowacyjnego projektu APA Group – Nazca 4.0 To dzięki tym podmiotom możemy się rozwijać i mamy nadzieję, że wspólnie osiągniemy więcej. Bo synergiczne działanie to podstawa nowoczesnego biznesu opartego na wiedzy, zasobach i technologii.
Przemysł nowej, czwartej generacji, to przemysł integrujący sterowane cyfrowo maszyn z technologiami informatycznymi, urządzeniami pomiarowymi i algorytmami przetwarzania dużych zbiorów danych.
Dzięki temu możliwa jest elastyczna, oszczędna i spersonalizowana produkcja, zoptymalizowana pod względem kosztowym i produktowym.
Platforma NAZCA daje możliwość oszacowania kosztów produkcyjnych i przewidywania niekorzystnych sytuacji w łańcuchu produkcyjnym. To na jej bazie powstała NAZCA 4.0, opracowana z myślą o wdrażaniu w przedsiębiorstwie założeń Przemysłu 4.0.
Jej zadaniem jest zbieranie dużych ilości informacji z zainstalowanych w obszarach produkcyjnych czujników. Ekosystem wykorzystuje algorytmy Big Data i machine learning, sugerując następnie optymalne rozwiązania. To patrzenie na proces z nowej, szerokiej perspektywy.
Co zapewnia ta platforma?
4.0 to nie tylko innowacyjny projekt, który odpowiada na potrzeby dzisiejszego przemysłu. To również system o ogromnym potencjale rozwojowym i stoją za tym konkrety.
W APA Group już teraz dążymy do uruchomienia dwóch pierwszych stacji w ramach Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Nowoczesne stacje transportu i spawania stuprocentowo spełniają standardy Industry 4.0.
O rozwojowości naszego rozwiązania świadczy również kompleksowy program szkoleń, który opracowaliśmy wspólnie z Centrum szkoleń inżynierskich EMT Systems. Szkolimy przyszłych inżynierów, którzy w przyszłości chcieliby wykorzystać swoje kompetencje do realizowania założeń innowacyjnego przemysłu.
Co więcej, koncepcję doceniono w środowisku branżowym i odznaczono prestiżowym wyróżnieniem „Teraz Polska”.
Cieszymy się z tego, że założenia NAZCA 4.0 przekonują do siebie grono najlepszych przedstawicieli biznesowych i naukowych w regionie i na świecie. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że za sukcesem naszego projektu nie stoimy my sami.
Niedawno pisaliśmy o tym, że do naszych patronów dołącza KUKA, czyli ceniony na arenie międzynarodowej koncern branży automatyzacyjnej. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania takie jak roboty, moduły oraz w pełni zautomatyzowane instalacje i ich połączenia sieciowe na potrzeby różnych sektorów. Dzięki tej współpracy biznesowej jesteśmy w stanie rozwijać NAZCA 4.0 na rynku polskim i europejskim.
Cieszymy się, że deklarację honorowego patronatu nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. podpisała firma FANUC Polska. Ten patronat to ogromna szansa dla współpracy z sektorem MŚP w kontekście wdrażania nowoczesnych technologii produkcyjnych czwartej generacji.
Jesteśmy wdzięczni Politechnice Śląskiej, z którą realizujemy wiele ciekawych projektów promujących ideę Przemysłu 4.0. Mamy od tej uczelni badawczej niezwykłe wsparcie merytoryczne i oni również są naszymi patronami.
Honorowy patronat nad naszym projektem objęła również Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE). Jej prezes, dr Janusz Michałek, mówił o tym, że współpraca na linii APA Group – KSSE to ogromny krok w kierunku przemysłu, który będzie wzorem nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.
Wśród naszych patronów znalazłą się również Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, która specjalizuje się w kompleksowym wspieraniu nowatorskich przedsiębiorstw i organizowaniu szkoleń branżowych. Cieszymy się, że idee nam bliskie znajdują poparcie również wśród takich instytucji.
W gronie naszych partnerów biznesowych znaleźli się natomiast:
Jesteśmy przekonani, że rozwój projektu NAZCA 4.0 będzie przebiegał równocześnie z nawiązywaniem kolejnych efektywnych współprac i uzyskiwaniem patronatów. Dlatego zapraszamy przedsiębiorstwa z sektora MŚP do dołączenia do programu pilotażowego “NAZCA 4.0”. Wspólnie Państwem chcemy zapobiegać przestojom produkcyjnym i zwiększać ich wydajność.
Zwracamy się głównie do automatyków, kierowników produkcji, a przede wszystkim właścicieli MŚP.
Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami APA Group lub zapisać do grupy eksperckiej na LinkedIn: Industry 4.0 | IIoT | Automatyzacja – na poważnie.