Serwis korporacyjny
 APA Group  

Smart dom

Łazienka – Inteligentne rozwiązania w nowoczesnym domu

Łazienka w inteligentnym domu może nam się wydawać rozwiązaniem rodem z filmów sci-fi. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że inteligentne rozwiązania mogą być stosowane dosłownie w każdym pomieszczeniu domu. Dlaczego więc nie w łazience? W końcu to pomieszczenie, w którym spędzamy całkiem sporo czasu. Nowe technologie stają cię coraz tańsze i coraz bardziej powszechne. W związku z tym wiele osób budujących domy decyduje się na inteligentne rozwiązania w łazience. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem!

Udogodnienia w łazience – zadbaj o swoją strefę relaksu

Czasy, gdy łazienka była pomieszczeniem, w którym w pośpiechu wykonywało się poranne lub wieczorne ablucje, bezpowrotnie minęły. Teraz to strefa relaksu, która powinna być funkcjonalna i jak najlepiej dopasowana do wszelkich potrzeb jej użytkowników. Dlatego już na etapie projektowania budynku lub przed rozpoczęciem remontu warto zastanowić się nad tym, jakie udogodnienia można wprowadzić do tego pomieszczenia. Inteligentna łazienka z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto choć raz z niej skorzysta. Sprawi, że w swojej domowej strefie relaksu będziesz mógł się poczuć niemalże jak podczas wizyty w profesjonalnym gabinecie SPA.

Łazienka

Łazienka w inteligentnym domu – różne rozwiązania

Inteligentny dom to marzenie wielu współczesnych ludzi. Zastosowane w nim technologie ułatwiają życie i pomagają oszczędzać czas, a nawet pieniądze. Jeśli mowa o inteligentnych rozwiązaniach w łazience można je podzielić na dwie grupy:

  • te, które poprawiają komfort użytkowników,
  • te, które są ukierunkowane na ekologię oraz oszczędności.

Możesz zdecydować, które z nich są dla Ciebie ważniejsze. Nie każdy marzy o tym, aby od razu organizować domowe SPA, ale oszczędności z pewnością przypadną do gustu wszystkim.

Inteligentna łazienka dopasowana do potrzeb użytkowników

Jak już wspominaliśmy, udogodnienia w łazience powinny być każdorazowo dopasowane do potrzeb jej użytkowników. W inteligentnym domu możesz na przykład:

  • zaplanować swoją idealną kąpiel – określić temperaturę wody; wybrać ulubioną playlistę; zadbać o natężenie świateł, aby sprzyjały relaksowi;
  • oszczędzać czas – pamiętasz oczekiwanie, aż wanna napełni się wodą? To stracone minuty… Zaprogramuj swoją kąpiel, będąc w pracy albo wracając z długiej podróży – dzięki inteligentnym rozwiązaniom w łazience zyskasz pewność, że będzie ona gotowa na twój powrót;
  • zyskać spokój – wanna lub umywalka napełnią się wyłącznie do określonego poziomu. W ten sposób unikasz ryzyka ewentualnego zalania domu w wyniku nagłego dzwonka do drzwi, przeciągającego się telefonu lub zapominalstwa;
  • zadbać o bezpieczeństwo – ustawiając optymalną temperaturę wody unikniesz zbyt gorącego strumienia, który może wywołać poparzenia np. u dzieci.

Sprawdź nasze rozwiązania

Inteligentna łazienka to świetna propozycja dla człowieka XXI wieku, który ceni sobie swój czas i troszczy się o środowisko. Ponieważ fascynują nas nowoczesne technologie, także w naszej ofercie nie mogło zabraknąć inteligentnych rozwiązań. Sprawdź nasze propozycje dla klientów indywidualnych i firm – realizujemy automatykę budynkową na najwyższym poziomie.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również