Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Inteligentny ogród domowy – poznaj jego funkcje!

Rośliny w Twoim przydomowym ogrodzie wymagają pielęgnacji, na którą nie masz czasu? A może chcesz, by cały teren przed Twoim domem stał się bardziej funkcjonalny? Inteligentny ogród pozwoli Ci to osiągnąć. Wystarczy, że zdecydujesz się na zainstalowanie na jego terenie inteligentnej automatyki. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko wiele czasu i energii, ale i pieniędzy. Dowiedz się, jakie funkcje ma inteligentny ogród domowy i zdecyduj się na takie rozwiązanie!

 

Co to jest inteligentny ogród?

Inteligentny dom stwarza możliwość zarządzania wieloma urządzeniami na całym jego terenie. Podobnie działa smart ogród. Za pośrednictwem pilota, smartfona lub innego mobilnego urządzenia możesz sterować wieloma elementami znajdującymi się w Twoim ogrodzie. Automatyka budynków i urządzeń pozwala mieć pod kontrolą cały ogród. 

Funkcje inteligentnego ogrodu

Inteligentny ogród to dobry wybór zarówno dla zapracowanych osób, jak i tych, którzy po prostu cenią sobie łatwe rozwiązania. Sterowanie inteligentnym ogrodem, które jest możliwe dzięki specjalnym czujnikom, pozwala dostosować działanie wszystkich urządzeń do indywidualnych potrzeb. Jakie funkcje może pełnić Inteligentny ogród?

Sterowanie nawadnianiem

Do jednych z podstawowych funkcji, ze względu na które wielu klientów decyduje się na stworzenie przy swoim domu Inteligentnego ogrodu, jest możliwość sterowania nawadnianiem. Czujniki wilgotności gleby, które składają się na system nawadniania Inteligentnego ogrodu, pozwalają oszacować rzeczywiste zapotrzebowanie gleby na wodę. Dzięki czemu niezależnie od pogody i pory roku możesz mieć pewność, że rośliny posadzone w Twoim ogrodzie nie zmizernieją ani z przesuszenia, ani z przelania. 

Sterowanie markizami ogrodowymi

Jeśli chcesz skorzystać z systemu zarządzania Inteligentnym ogrodem, pomyśl o zamontowaniu markiz. Stanowią ozdobę przydomowej altany, a jednocześnie osłaniają przed słońcem i wiatrem, a także deszczem. Zniechęca Cię konieczność ich regulowania? Jeśli zainwestujesz w rozwiązania, jakie wiążą się z rozbudową Inteligentnego ogrodu, dzięki specjalnym czujnikom nie trzeba będzie tego robić samodzielnie. W zależności od zmian pogodowych markiza zostanie rozwinięta, by chronić Cię przed słońcem lub automatycznie schowana. W razie potrzeby możesz nią też sterować za pomocą pilota.

Stacja pogodowa

Inteligentny ogród daje Ci też wiele innych przydatnych rozwiązań. Jeśli uprawiasz w nim rośliny, dobrym rozwiązaniem będzie zainstalowanie inteligentnej automatyki, która będzie działała jako stacja pogodowa. Dzięki pomiarom, które na bieżąco wykonują specjalne czujniki, dowiesz się, jaka jest aktualnie temperatura i jak wpływa ona na zasadzone rośliny. Na bieżąco możesz monitorować sytuację, by w razie czego zareagować nawet wtedy, gdy jesteś na wakacjach. 

Podgrzewany dojazd do garażu

Równie skutecznie możesz zapobiec problemom z zaśnieżonym lub oblodzonym podjazdem do garażu. W ramach rozwiązań związanych z systemem zarządzania Inteligentnym ogrodem możesz zdecydować się na zamontowanie instalacji przeciwoblodzeniowej. Specjalne czujniki wykażą, kiedy należy podgrzać podjazd, tak by wyjeżdżając lub wjeżdżając do garażu, nie trzeba było odśnieżać. Odpowiednią temperaturę możesz ustawić przez aplikację. Dzięki temu unikniesz zbyt wysokich rachunków za ogrzewanie, kiedy go nie potrzebujesz.

Monitoring

Zarządzanie Inteligentnym ogrodem, podobnie jak domem zapewnia też bezpieczeństwo. System czujników i kamer pozwala monitorować teren całej posesji. Dzięki zdecydowaniu się na zainstalowanie w domu i w całym ogrodzie inteligentnej automatyki możesz mieć pewność, że zawsze będziesz mieć pod kontrolą to, co dzieje się na jego terenie podczas Twojej nieobecności. 

Oświetlenie fasady ochrona obwodowa

O bezpieczeństwo swojego domu należy zadbać też od zewnątrz. Poza oświetleniem fasady, które sprawia, że budynek wygląda bardziej atrakcyjnie, warto pomyśleć o ochronie obwodowej całego domu. Specjalne czujniki umieszczone wokół domu zaalarmują Cię jeszcze zanim złodziej przystąpi do włamania. Dzięki systemowi zarządzania Inteligentnym ogrodem w szybki sposób znajdziesz źródło alarmu i ustalisz jego pochodzenie. 

FarmBot – Inteligentny ogród przyszłości?

Inteligentna automatyka nieustannie się rozwija. Być może już niedługo większość z nas będzie mogła korzystać z takiego rozwiązania, jakie proponują producenci FarmBota. Jest to maszyna rolnicza, którą można interaktywnie programować. Robot posiada wszystkie elementy niezbędne do pielęgnacji roślin posadzonych na poletku, dzięki czemu nam pozostaje jedynie zebranie powstałych plonów. Może warto z niego skorzystać w Inteligentnym ogrodzie? By bliżej zapoznać się z jego działaniem, zachęcamy do odwiedzenia naszego showroomu, gdzie mamy szklarnię, w której zarządzany przez aplikację FarmBot zajmuje się posadzonymi roślinami.

Inteligentny ogród to taki, którym możesz zarządzać za pośrednictwem urządzeń mobilnych nawet z daleka. W ten sposób zadbasz nie tylko o bezpieczeństwo, ale też o zachowanie odpowiednich parametrów we wszystkich urządzeniach. Co najważniejsze, dzięki systemowi zarządzania Inteligentnym ogrodem cały czas będziesz mieć też pod kontrolą nawadnianie gleby, a tym samym zadbasz o nie nawet wtedy, gdy nie masz zbyt wiele czasu. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, to zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również