Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Elektronika i design przyszłości w wydaniu Samsunga 

Czasy niekształtnych telewizorów, wystających z sufitów klimatyzatorów czy sprzętów biurowych nieestetycznie zajmujących przestrzeń bezpowrotnie mijają. Dziś nowoczesne urządzenia elektroniczne nie tylko dają ogromne możliwości i budują niepowtarzalny komfort użytkowania, ale są też istotnym elementem wystroju wnętrz. Taką filozofię wyznaje Samsung Electronics, zaskakując świat pionierskimi, ale i pięknymi wynalazkami. 
 
Wraz z dynamicznym rozwojem technologii, rozwija się też kompleksowe podejście do tworzenia nowych przestrzeni. Zarówno mieszkalnych, jak i biurowych czy usługowych. Wielu producentów rozumie dziś, że inteligentne technologie, dzięki swojemu designowi, mogą idealnie uzupełniać piękne wnętrza, z powodzeniem spełniając przy tym swoją najważniejszą funkcję. Jednym z liderów takiego podejścia jest Samsung.

Partner na miarę czasu 

Samsung Electronics od lat inspiruje ludzi na całym świecie, kreuje trendy i kształtuje technologiczną przyszłość. Eksperci Samsunga na nowo definiują świat telewizorów, urządzeń mobilnych, sprzętów AGD, aparatów fotograficznych, sprzętu medycznego, urządzeń biurowych, rozwiązań sieciowych, półprzewodników czy rozwiązań LED. Inteligentne urządzenia Samsunga to nie raz pionierskie wynalazki wyznaczające nowe kierunki rozwoju technologii, co sprawia, że ich twórcy są globalnymi liderami rozwoju Internetu Rzeczy (z ang. IoT – Internet of Things). W tym kontekście Samsung pracuje przede wszystkim nad zagadnieniami z obszaru Smart Home oraz Digital Health, co sprawia, że jest doskonałym partnerem biznesowym i projektowym APA Smart. Samsung Electronics Co. Ltd. obecnie zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach świata, a roczna wartość sprzedaży produktów koreańskiego producenta sięga aż 196 miliardów dolarów.
 

Smart urządzenia, łączcie się!

Samsung nie bez przyczyny jest światowym liderem w tworzeniu rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy. Sterowane głosowo lub za pomocą urządzeń mobilnych sprzęty domowe czy biurowe nie tyle nikogo już dzisiaj nie dziwią, co stają się coraz bardziej powszechne. A warto pamiętać, że rzecz nie dotyczy inteligentnych gadżetów, z których chętnie korzystają fani technologii. Samsung prezentuje dziś szereg rozwiązań nakierowanych na różnych użytkowników, ich wyzwania i problemy. To dlatego tworzy urządzenia komunikujące się ze sobą, wyjątkowo pomocne w branży retail, finansach i bankowości, instytucjach rządowych, edukacji, opiece medycznej, logistyce, transporcie, hotelarstwie czy w obszarze business consulting. Sterowanie funkcjami hotelowego pokoju, podnoszenie jakości prezentacji produktu w showroomach, wyposażenie witryn sklepowych w inteligentne ekrany wyświetlające spersonalizowane komunikaty czy dopasowanie funkcji domu do trybu życia jego użytkowników staje się dzisiaj priorytetem. A Internet Rzeczy daje na tym polu nieograniczone pole do działania. Samsung Electronics doskonale to pole eksploruje, opracowując coraz ciekawsze rozwiązania. 

Klimatyzacja przyszłości

W kontekście domu, biura i szeroko pojętej automatyki budynkowej, Samsung prezentuje szereg innowacji. Wszystko wskazuje na to, że czasy wielkich, białych klimatyzatorów z kierownicami powietrza, w których oprócz kurzu zbierają się nieraz całe zastępy niebezpiecznych dla zdrowia mikrobów szczęśliwie dobiegają końca. A wszystko za sprawą innowacyjnych rozwiązań Samsunga z obszaru HVAC.
 
W tworzeniu swoich urządzeń Samsung stawia przede wszystkim na zdrowie i komfort użytkowania klimatyzacji, nie zapominając przy tym o jej pięknej formie. Nowoczesna konstrukcja wymiennika ciepła powoduje, że powietrze jest dystrybuowane równomiernie we wszystkich kierunkach. To z kolei, w połączeniu ze zwiększonym przepływem powietrza i brakiem kierownic sprawia, że różnica temperatur między różnymi obszarami pomieszczenia jest mniejsza niż 1°C, a przepływ powietrza nie jest w żaden sposób zakłócony. Efekt? Przepływ powietrza o 25% większy niż w przypadku konwencjonalnych klimatyzatorów, czyste i bezpieczne dla zdrowia urządzenie. Samsung swoje klimatyzatory wyposażył też w technologię Booster Fan, dzięki której  użytkownicy nie odczuwają już nieprzyjemnych, spowodowanych różnicami temperatur w pomieszczeniu dreszczy. Przykładowo, różnica temperatur dla obszaru o średnicy 9,3 m wynosi zaledwie 0,6°C i jest praktycznie nieodczuwalna dla człowieka. 
 
Oferta partnerska APA Smart

Design ma znaczenie

Poza funkcjami podnoszącymi komfort użytkowników i pozytywnie wpływającymi na ich zdrowie, Samsung ogromną wagę przykłada do wzornictwa. Design w urządzeniach koreańskiego producenta jest na najwyższym, światowym poziomie. Niezależnie od tego, czy mówimy o flagowych smartfonach Samsung Galaxy i innych urządzeniach mobilnych, nowoczesnym AGD doskonale pasującym do nowoczesnej kuchni czy o inteligentnych systemach biurowych. Inteligentne rozwiązania Samsunga doskonale prezentują się zarówno w przestrzeni nowoczesnego domu, jak i w hotelowym lobby, restauracji czy luksusowym salonie usługowym. Innowacyjne urządzenia podnoszące komfort przebywania w pomieszczeniach, a także design na miarę czasu to z całą pewnością przyszłość technologii. Samsung w dużej mierze tworzy podstawy tej przyszłości, prezentując kolejne wynalazki na miarę ludzkich potrzeb.
1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 3 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również