Serwis korporacyjny
 APA Group  

Lifestyle

6 technologicznych rozwiązań wspierających kobiety

Kobiety – kiedyś przede wszystkim strażniczki domowego ogniska, dzielne mamy i żony, dziś także szefowe rządów, właścicielki firm oraz pasjonatki czerpiące z życia pełnymi garściami. W Dzień Kobiet zastanawiamy się, jakie technologiczne rozwiązania wspierają współczesne kobiety w ich codziennych wyzwaniach. Wybraliśmy 5 najciekawszych.

Od pierwszej fali rewolucji przemysłowej czyli od niemal 250 lat na świecie pojawiło się mnóstwo wynalazków, których zadaniem była realna pomoc kobietom. W związku z tym, że przez większą część tego czasu o wsparciu kobiet myślano głównie przez pryzmat ich obowiązków domowych, „kobieca” technologia rozwijała się głównie w tym obszarze. Sprzęty takie jak pralka, żelazko czy piekarnik elektryczny na zawsze zmieniły podejście do dbania o dom. A jak w dzisiejszym świecie, gdzie kobiety często mistrzowsko łączą obowiązki rodzinne z karierą zawodową, działa technologia? Na rynku co rusz powstają nowe aplikacje, które pomagają wyznaczać sobie cele, porządkować zadania, robić zakupy i pilnować zdrowych nawyków. Nie brakuje też zaawansowanych technologicznie urządzeń, które pozwalają zdalnie zarządzać domem czy biurem, łagodzą ból lub skutecznie poprawiają czas i jakość snu.

LIVIA
Prawdziwa ulga w niełatwym czasie

Livia to prawdziwy przełom wśród urządzeń z kategorii wearables i hit sprzedażowy wśród konsumentek z całego globu. I nie, nie chodzi tu o tymczasową modę czy efekt tłumu. Livia ma szansę na zawsze poprawić to, jak kobiety funkcjonują podczas okresu. Silny ból, ogólne osłabienie i kiepskie samopoczucie potrafią ograniczać, o czym doskonale wie niemal każda kobieta. Livia to narzędzie, które w prosty i dyskretny sposób łagodzi bolesne skurcze. Za jednym kliknięciem urządzenie stymuluje nerwy, by zmniejszyć lub nawet zupełnie zablokować odczuwanie bólu. Livia uznawana jest za niezwykle komfortowy, a jednocześnie bardzo zdrowy sposób radzenia sobie z bólem menstruacyjnym, bo przynosi niemal natychmiastową ulgę i nie wymaga wsparcia środków przeciwbólowych. Oby więcej takich technologicznych perełek!

CLUE
Zdrowy cykl pod pełną kontrolą

O kobiecym zdrowiu, płodności i dobrych praktykach, o których warto pamiętać na co dzień, mówi się dzisiaj bardzo dużo. Wzrost świadomości i edukacji kobiet w tym zakresie powoduje, że na rynku pojawiają się coraz ciekawsze narzędzia wspierające kobiece zdrowie na różnych etapach życia. Wirtualni asystenci cyklu miesięcznego oraz liczne aplikacje skupione wokół kobiecej natury, w prosty sposób łączą naukową wiedzę z poradami i doświadczeniami kobiet z całego świata. Dzięki nim użytkowniczki uczą się rozpoznawać sygnały, jakie wysyła ich ciało na różnych etapach cyklu, a także lepiej radzić sobie z objawami PMS czy bólami menstruacyjnymi. Popularnym i ciekawym przykładem takiego narzędzia jest Clue czyli darmowy kalendarz do śledzenia cyklu. Aplikacja nie tylko pozwala śledzić poszczególne etapy cyklu, ustawiać spersonalizowane powiadomienia o dniach płodnych czy dacie następnej miesiączki, ale także śledzić temperaturę ciała, poziom energii czy motywacji. To niezwykle ważne dla ogólnego planu dnia. Dzięki Clue kobiety lepiej znają swoje ciało i mogą bardziej świadomie planować codziennie obowiązki, czas na sport czy relaks. A poza tym zyskują solidną dawkę wiedzy o swoim zdrowiu, którą aplikacja podaje w prostej i angażującej formie.

APLIKACJE DLA PRZYSZŁYCH MAM
Owocny czas oczekiwania

Ciąża to wyjątkowy czas, który przyszłe mamy zazwyczaj chcą poświęcić na zgłębianie wiedzy i dobre przygotowanie do nowej, fascynującej roli. Kiedyś pomagały im w tym bliskie kobiety, książki, poradniki czy kobiece magazyny. Dziś na pomoc przychodzi technologia, a konkretnie liczne ciążowe aplikacje. Dzięki takim narzędziom jak Pregnancy Assistant, HiMommy czy HappyBaby, przyszłe mamy mogą czytać szczegółowe informacje dotyczące rozwoju płodu na przestrzeni kolejnych tygodni, poznawać przydatne wskazówki oraz ciekawostki dotyczące czasu ciąży i pierwszych chwil z noworodkiem, pilnować zdrowych nawyków, a także tworzyć klikalne listy np. rzeczy potrzebnych do wyprawki malucha. To niezwykle przydatne narzędzia, które ułatwiają codzienność szczególnie kobietom, które w ciąży nie rezygnują z obowiązków zawodowych. Ciążowy asystent pomaga nie tylko budować niezbędną wiedzę, ale i więź z nienarodzonym dzieckiem, co z psychologicznego punktu widzenia ma same zalety. Niejedna przyszła mama z pewnością wzruszy się, czytając powiadomienie brzmiące np tak:

Tydzień 27, dzień 5

Uczę się mrugać:) Bardzo lubię śnić! Przypominam sobie wtedy jak śpiewałaś mi kołysankę i jak tatuś czytał mi gazetę:)

BABYCAM I SENSOR ODDECHU
Komfort zdalnej opieki nad dzieckiem

Śpiący noworodek to szczególnie dla świeżo upieczonych mam powód do wielkiego zachwytu, ale i niemałego niepokoju. Wiele kobiet pamięta czasy, gdy do zdalnej kontroli śpiącego dziecka potrzebny był cały zaawansowany zestaw wideo lub chociaż walkie-talkie przeznaczone do tego celu. Co ciekawe, czasy, w których trzeba było zaopatrywać się w specjalne, kosztowne sprzęty monitorujące sen czy zachowanie malucha, już dawno minęły. Teraz do zdalnej opieki nad dzieckiem wystarczą smartfony rodziców i dedykowana aplikacja taka jak np. BabyCam. Zainstalowana na obu smartfonach rodziców, nagrywa obraz z pokoju dziecka i przesyła go w czasie rzeczywistym do smartfona w innym pokoju. Poza tym pozwala aktywować i deaktywować lampę błyskową w zależności od potrzeb, a także oglądać wideo za pomocą przeglądarki internetowej z komputera lub z innego urządzenia mobilnego. Zdrowy sen dziecka, a co za tym idzie – także komfort psychiczny mamy, wspomagają też nowoczesne urządzenia monitorujące sen i oddech dziecka. Świetnym przykładem z polskiego rynku jest monitor oddechu BabySense 7. Urządzenie umiejscowione pod materacem dziecka wychwytuje nawet najmniejsze ruchy oddechowe malucha, a w przypadku ich braku, natychmiast wysyła powiadomienie.

VIJUVE
Skuteczne wsparcie pielęgnacji

Technologia doskonale wspiera współczesne kobiety w organizowaniu pracy i relaksu, ale nie można zapominać, że jest też niezwykle przydatna w skutecznej pielęgnacji urody. Odpowiednie kosmetyki, dieta i solidna dawka ruchu to dziś połowa sukcesu. Druga połowa kryje się w technologii, która może na przykład skutecznie wspierać codzienne rytuały pielęgnacji twarzy. Przełomowym produktem w tym obszarze jest Vijuve czyli zaawansowany masażer twarzy, który pomaga spłycać zmarszczki i wyrównywać kontury twarzy. Ruchy urządzenia powodują, że każdy kosmetyk (krem do twarzy, serum czy nawilżający lotion) wchłania się lepiej, a jego działanie jest bardziej skuteczne. Dzieje się tak dlatego, że dzięki Vijuve kosmetyki docierają w głębsze partie skóry, co przynosi kilkukrotnie lepsze efekty. Vijuve działa szybko, poprawia krążenie, ujędrnia skórę twarzy i sprawia, że jest lepiej nawilżona. Vijuve produkuje aż 9000 wibracji na minutę, co pozwala normalizować wydzielanie sebum we wszystkich obszarach twarzy. Poza tym to nieduże i eleganckie urządzenie, które kobiety bez problemu zabierają ze sobą do pracy, w podróż czy na siłownię. W czasach, gdy kobiety najbardziej cenią sobie dopasowane do realnych potrzeb, skuteczne i proste w obsłudze urządzenia, Vijuve spełnia wszystkie te oczekiwania.

WAKE-UP LIGHT
Nowy wymiar zdrowego budzenia

W czym tkwi sekret promiennej urody, energii do działania, świetnego samopoczucia i dobrego nastroju na cały dzień? Wiele kobiet bez wahania odpowie, że to sen! I słusznie. A oprócz odpowiedniej dawki snu, niezwykle ważne jest to, w jaki sposób się z niego budzimy. Agresywne wibracje i nieprzyjemny dźwięk alarmu w nienaturalny sposób wyrywają nas ze snu, często dostarczając niepotrzebną dawkę stresu już na samym początku dnia. Jak podkreślają specjaliści zajmujący się fototerapią czyli terapią światłem, biologiczny zegar człowieka jest niezwykle czuły i bardzo wrażliwy na światło.

Doskonale rozumie to marka Phillips, która stworzyła lampę Wake-up Light. To przełomowa alternatywa dla budzików, która wykorzystuje wiedzę o wpływie światła na funkcjonowanie człowieka. Lampa emituje światło LED, które przypomina wschodzące naturalnie słońce. Światło ma 10 poziomów jasności i jest aktywowane na 30 minut przed sygnałem dźwiękowym. Natężenie światła z czasem rośnie, by w prosty i niemal naturalny sposób wybudzać użytkownika ze snu. Niezwykle spokojny sposób budzenia światłem wspierają efekty dźwiękowe, które wybiera użytkownik. Może ustawić budzenie ulubionym radiem czy playlistą, ale do wyboru ma również 6 opcji dźwięków zaczerpniętych ze świata natury. Pobudka delikatnym światłem, szumem fal czy śpiewem ptaków potrafi nawet najgorszy i najbardziej pochmurny dzień uczynić lepszym. I takich właśnie zdrowych, dobrych poranków, jak i całych dni, życzymy dzisiaj wszystkim kobietom!

 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również