Utworzenie mechanicznego podziału stołków rolkowych

Metryka

Kontrahent: VW Poznań
Typ projektu: Automatyka
Lokalizacja: Polska

Problem inwestora

Jak rozszerzyć bufor siedzeń rzędów tylnych i środkowych, aby uzyskać odpowiednią odległość i zapewnić wystarczającą liczbę miejsc na linii montażowej?

Rozwiązanie APA

Na potrzeby linii montażowej VW specjaliści APA Group stworzyli mechaniczny podział stołów rolkowych poprzez podzielenie rolek i łańcuchów napędzających. W realizacji umieścili też dodatkowe napędy, moduły sterujące oraz podłączenie elektryczne. Stworzyli dodatkowe pozycje zatrzymania palet przez dołożenie nowych czujników indukcyjnych. Zadbali również o oprogramowanie sterownika S7-400 oraz wymianę karty komunikacyjnej, a także o wymianę paneli operatorskich. Poza tym specjaliści APA Group stworzyli wizualizację na panelach SIMATIC TP1900.

O Projekcie

Celem projektu było rozszerzenie bufora siedzeń rzędów tylnych i środkowych instalowanych na jednej z linii montażowych (ML4). Siedzenia transportowane są z sąsiedniej hali ciągiem przenośników rolkowych na poziomie 5 m nad linią produkcyjną. Nieduża odległość od miejsca załadunku skutkuje niewystarczającą liczbą miejsc w buforze. Jeden przenośnik oznacza jedno miejsce. Większość z przenośników jest wystarczająco długa, aby pomieścić dwie palety z siedzeniami, co pozwoliło na niemal dwukrotne zawieszenie miejsc w buforze poprzez mechaniczny podział przenośników. Do nowo powstałych urządzeń stworzono analogiczne sterowanie z wykorzystaniem technik napędowych SEW-Movifit. W celu obsłużenia wszystkich urządzeń dodano dwa 19-calowe dotykowe panele operatorskie TP1900.

Istniejącą infrastrukturę rozbudowano o sieć PROFINET, co wymagało wymiany procesora komunikacyjnego.

Zastosowane technologie

Jednostka centralna Siemens S7-400.

Sieć Interbus.

Sieć PROFINET.

Panele operatorskie SIMATIC HMI TP1900 Comfort.

Silniki i przetwornice częstotliwości SEW Movifit FC oraz Phoenix Contact.

Wyświetlacze Wöhrle.

Kontakt

APA Sp. z o.o
ul. Tarnogórska 251
44-105 Gliwice, Poland
t: +48 32 231 64 43
f: +48 32 231 64 43

Copyright APA Sp. z o.o. 2016

X