Rezydencja na Śląsku

Metryka

System: Instalacja elektryczna / Vision BMS
Kontrahent: Prywatny właściciel
Typ projektu: Dom jednorodzinny

Problem inwestora

Jak uzyskać optymalny poziom bezpieczeństwa i kontroli w domu, którego właściciel pracuje za granicą?

Rozwiązanie APA

Vision Team montuje kamery, czujniki ruchu, opracowuje symulację obecności (dla sterowania oświetleniem i roletami), zaawansowaną stację pogodową, a także automatyczne nawadnianie ogrodu, by inwestor podczas swojej nieobecności miał pełną kontrolę nad domem oraz obejściem.

O Projekcie

Czy budynek, którego właściciel stale pracuje poza krajem może być bezpieczny? Czy inwestor może na bieżąco monitorować sytuację w domu i na posesji za pomocą urządzeń mobilnych? Czy może skutecznie dbać o swój ogród na odległość? Na potrzeby inwestora z Gliwic zamontowaliśmy w jego domu system Vision BMS z funkcjonalnościami, które pozwalają monitorować i chronić budynek przed włamaniem, a także automatycznie pielęgnować ogród.

Naszemu klientowi najbardziej  zależało na optymalnej ochronie i możliwości zdalnej kontroli sytuacji. Dzięki systemowi Vision BMS, panelom pomieszczeniowym Thermokon, 22” monitorze dotykowym, a także łącznikach naściennych uzupełnionych o telefon i tablet stworzyliśmy mu idealne warunki do zdalnego monitorowania swojej posesji. Sterowanie poszczególnymi elementami instalacji umożliwia mu intuicyjny interfejs na urządzeniach mobilnych.
System Vision BMS na życzenie klienta wyposażyliśmy w moduły odpowiedzialne za sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramą garażową, markizą ogrodową, a także zraszaczem ogrodu. Poza tym klient ma do dyspozycji stację pogodową, która mierzy ilość opadów, nasłonecznienie, promieniowanie UV, ciśnienie, temperaturę zewnętrzną oraz temperaturę gleby, pozwala też określić kierunek i prędkość wiatru. Bezpieczeństwo budynku podnieśliśmy systemem monitoringu wideo, możliwością wyłączenia zasilania w wybranych obwodach, symulacją obecności i podglądem obecności w mieszkaniu poprzez czujniki ruchu.
Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez APA Group i wdrożonym przez partnerską firmę Mercit, inwestor zyskał funkcjonalności zwiększające bezpieczeństwo domu, stały monitoring obiektu i możliwość sterowania poszczególnymi elementami instalacji. Poza tym niezwykle ważny dla właściciela ogród jest teraz skutecznie pielęgnowany.

W projekcie zastosowaliśmy zaawansowane panele dotykowe Thermokon, które pozwalają na pomiar temperatury i wilgotności, a także na zintegrowane sterowanie ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, oświetleniem oraz żaluzjami. Funkcje paneli inwestor dostosował do swoich potrzeb, a atrakcyjny wygląd i bardzo wysoka jakość wykończenia w pełni spełniły wymagania estetyczne. 

Kontakt

APA Sp. z o.o
ul. Tarnogórska 251
44-105 Gliwice, Poland
t: +48 32 231 64 43
f: +48 32 231 64 43

Copyright APA Sp. z o.o. 2016

X