Kamienica Smolna 40

Metryka

System: Nazca
Kontrahent: Budizol Sp. z o.o.
Typ projektu: Biznesowy

Jak sprawić, by przedwojenna kamienica stała się prestiżowym i luksusowym wnętrzem, w którym można prowadzić działalność usługowo-biurową?

Zainstalowano system inteligentnej automatyki Nazca zwiększający komfort użytkowników i eksploatację wyjątkowej przestrzeni.

O Projekcie

Smolna 40 to wyjątkowa, przedwojenna kamienica znajdująca się w centrum Warszawy przy Rondzie Charlesa de Gaulle’a. Jej unikatowy charakter polega na połączeniu tego co klasyczne – przedwojenna architektura, z tym co nowoczesne i inteligentne – zarządzanie budynkiem przez system Nazca. Kamienica ma charakter biurowo-usługowy i spełnia wymogi budynku klasy A+. W kwietniu 2018 nadano jej certyfikat BREEAM, który definiuje najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków. Certyfikacja obejmuje m.in.: jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczną, dostępność transportową, materiały i konstrukcję, zarządzanie eksploatacją i realizacją, gospodarkę wodą i odpadami – a więc wszystkie te elementy, w których Nazca wspiera zarządzanie budynkiem.

 

Wprowadzony w kamienicy system pozwolił zintegrować całość inteligentnej automatyki, zwiększył bezpieczeństwo, prestiż najmowanej powierzchni oraz ułatwił właścicielowi rozliczanie się z najemcami. Zastosowane rozwiązania dotyczyły środków bezpieczeństwa (kamery CCTV, sygnały ostrzegawcze, Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu, systemu PPOŻ, monitorowania przejść), sterowania oświetleniem i monitorowania mediów (woda, gaz, prąd) a także zarządzania parkingami, systemem nagłośnienia i interkomem oraz infrastrukturą sal konferencyjnych i awaryjnym dostępem do energii.

W obiekcie zaprojektowano centralnie zarządzany parking automatyczny – wystarczy zostawić auto na platformie, a maszyna samoistnie je zaparkuje.

Zastosowane Technologie

Wykorzystano następujące możliwości systemu Nazca:

 1.  Zarządzanie systemem HVAC w części biurowej i hotelowej wraz z monitoringiem ogrzewania dachu i rynien.
 2.  Monitoring pracy wind.
 3.  Monitoring pracy automatycznego, kilkukondygnacyjnego garażu dla samochodów.
 4.  Zarządzanie oświetleniem z wykorzystaniem protokołu DALI.
 5.  Integracja systemów SSWiN, PPOŻ oraz DSO firmy Bosch.
 6.  Integracja systemu CCTV.
 7.  Integracja systemu kontroli dostępu firmy SALTO.
 8.  Połączenie systemu BMS’owego z systemem hotelowym.
 9.  Zarządzanie salami konferencyjnymi.
 10.  Monitoring systemu hydroforni.
 11.  Podpięto agregat prądotwórczy.

Kontakt

APA Sp. z o.o
ul. Tarnogórska 251
44-105 Gliwice, Poland
t: +48 32 231 64 43
f: +48 32 231 64 43

Copyright APA Sp. z o.o. 2016

X