Inteligentny dom pod Warszawą

Metryka

System: Vision BMS 
Kontrahent: Prywatny właściciel
Typ projektu: Dom jednorodzinny

Założenia

 1.  Stworzenie dedykowanego systemu BMS dla domu jednorodzinnego, w celu zwiększenia komfortu życia codziennego mieszkańców oraz osiągnięcia oszczędności w użytkowaniu.
 2.  Stworzenie personalizowanego, intuicyjnego interfejsu użytkownika umożliwiającego pełną nawigację i kontrolę nad zintegrowanymi systemami.

O Projekcie

W pierwszym kontakcie z APA Group przez formularz na www, klient zaznaczył, że chce, by dom, który ma powstać, miał inteligentny charakter. W rozmowie telefonicznej z ekspertem APA klient opowiedział o potrzebach swoich i pozostałych mieszkańców. Ekspert APA przedstawił z kolei możliwości systemu Vision BMS oraz funkcjonalności, które odpowiadają na wymagania przyszłych domowników.  Po przeanalizowaniu rzutów i potrzeb użytkowników, stworzono kompleksowy i spersonalizowany system zarządzania inteligentnym domem.

W początkowej wycenie klient poprosił tylko o niezbędne z jego perspektywy instalacje: rekuperator, klimatyzację, integrację z systemem alarmowym, monitoring, ogrzewanie podłogowe, system audio (multiroom), sterowanie 4 zasłonami oraz automatyczne podlewanie ogrodu. Jednak w toku prac nad projektem, spotkań z ekspertami APA oraz architektem, klient zdecydował się na rozszerzenie rozwiązania, które zapewni nowemu budynkowi oraz jego mieszkańcom dodatkowo maksymalne bezpieczeństwo.

Finalnie system będzie zintegrowany z alarmem Satel (wyposażonym w aż 64 czujniki). Obiekt będzie miał także zapewnioną ochronę obwodową, zintegrowanie bramy (bramę garażową oraz wjazdową) oraz pakiet 6 kamer, które na bieżąco będą monitorowały wnętrze domu oraz posesję.

Ponieważ APA Group współpracuje z różnymi dostawcami nowej technologii, klient wybrał również RFID czyli opcję kontroli dostępu z możliwością otwierania drzwi za pomocą zbliżenia telefonu. Poza tym nowy dom będzie posiadał takie funkcjonalności jak: pakiet zalanie – integracja z czujnikami zalania oraz w momencie wykrycia wycieku sterowanie zaworami wody, sterowanie markizami, oświetlenie włącz/wyłącz, jak również oświetlenie ściemniane (aż 42 obwody).

Co ważne, w domu zapewniona będzie pełna automatyka zasilania obwodów elektrycznych.

Ponadto na obejściu będzie zamontowana zaawansowana stacja pogodowa zintegrowana z każdym z elementów systemu domu (wykrycie deszczu zapewni zamknięcie żaluzji, brak opadów uruchomi system nawadniania ogrodu itd.) W domu będzie można sterować ogrzewaniem i mierzyć temperaturę, a także sterować podnośnikiem multimediów. Klient zdecydował się również na pakiet komunikacji sms oraz email oraz centralny element sterujący w postaci Ipada 9.7” w ozdobnej ramce Basalte.

W pierwszej wycenie wzięto pod uwagę instalacje, w które budynek koniecznie ma być wyposażony. Jednak to w trakcie rozmów z ekspertami APA, ścisłej współpracy z architektem oraz kilku „burzy mózgów” podczas spotkań, klient zdecydował się finalnie na system, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo mieszkańców domu przy jednoczesnym komforcie użytkowania. 

Zastosowane technologie

System Vision BMS wdrożony w budynku zawiera następujące funkcjonalności:

 1.  Integracja z alarmem Satel (integracja 64 czujników);
 2.  Ochrona obwodową;
 3.  Pakiet bramy (garażowa + wjazdowa);
 4.  Pakiet kamery – 6 kamer;
 5.  Pakiet zalanie;
 6.  Sterowanie roletami;
 7.  Oświetlenie włącz / wyłącz jak również oświetlenie ściemniane – 42 obwody;
 8.  Ogrzewanie / pomiar temperatury + sterowanie;
 9.  Rekuperacja;
 10.  Sterowanie podnośnikiem multimediów;
 11.  Zaawansowana stacja pogodowa;
 12.  Automatyka zasilania obwodów elektrycznych;
 13.  Pakiet komunikacji sms i email;
 14.  Ipad 9.7” w ozdobnej ramce Basalte;
 15.  Ponieważ współpracujemy z dostawcami różnych technologii, Klientowi zaproponowano kontrolę dostępu z możliwością otwierania drzwi przy pomocy zbliżenia telefonu komórkowego.

Dodatkowo ofertowano:

System Vision BMS wdrożony w budynku zawiera następujące funkcjonalności:

 1.  4 przejścia z ograniczeniem czasowym dostępu do danych pomieszczeń;
 2.  System p/oblodzeniowy;
 3.  Nawadnianie ogrodu / 8 stref;
 4.  Multiroom w którego skład wchodzą:
 5.  2 głośniki sufitowe dobrej jakości, głośniki niewidzialne schowane w ścianach;
 6.  Dostęp do systemu z urządzeń mobilnych. Zarządzanie strefą ze smartfona;
 7.  Możliwość streemowania do danej strefy dźwięku z różnych kanałów (wejścia cyfrowe, pamięć telefonu, domowa biblioteka działająca w chmurze, kanały typu Spotify…);
 8.  Czujnik zapełnienia szamba.

Kontakt

APA Sp. z o.o
ul. Tarnogórska 251
44-105 Gliwice, Poland
t: +48 32 231 64 43
f: +48 32 231 64 43

Copyright APA Sp. z o.o. 2016

X