ApaNews KW04

Śląski Festiwal Nauki

Na zaproszenie Politechniki Śląskiej wzięliśmy udział w Śląskim Festiwalu Nauki. Wydarzenie to organizowane w katowickim MCK składa się z wielu małych stoisk, gdzie dzieciaki w różnym wieku mogą poznawać zagadnienia naukowe z dziedzin tak różnych jak technika, przyroda czy … wf.

Galeria zdjęć tutaj:

Pierwszy dzień festiwalu (niedziela) przeznaczony był dla indywidualnych zwiedzaczy, a  w poniedziałek odwiedziły imprezę szkoły. Jeśli macie kilkuletnie dzieci szczerze polecam odwiedzić to wydarzenie za rok!

Leonardo Lab

11 Stycznia w Leonardo Lab mieliśmy szczególnych gości. Odwiedzili nas przedstawiciele fundacja Qlawi

https://www.facebook.com/FundacjaQlavi/

Prof. dr hab. inż Marek Gzik, Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej powitał gości. Wysłuchaliśmy prezentacji Pani Agnieszki Filipkowskiej, przedstawicielki Fundacji Qlavi, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pani Agnieszka opowiedziała o tym, jakie przeszkody na swojej drodze spotykają niepełnosprawni i jak można temu zaradzić. Z kolei Dr inż. arch. Iwona Benek wraz z grupą roboczą studentów opowiedziała o projekcie mebli senioralnych realizowanym w przestrzeni naszego laboratorium. A w finale Prezes zaprezentował możliwości Leonardo Lab.

Ta prezentacja była dość szczególna, gdyż nieczęsto mam okazję gościć kogoś kto leży na wózku inwalidzkim a na tshircie ma napis: „Leżę i pracuję”, gdyż jest aktywny zawodowo. Pan ten był klasycznym przykładem niefortunnego skoku na główkę do wody. Nie róbcie tak!

Wnikliwi zapewne zauważą, że podaliśmy catering na wysokich stołach kafeteryjnych, co w przypadku gości poruszających się na wózku inwalidzkim mogłoby być niefortunne. Spokojnie, tym razem przewidzieliśmy to i kilka pater wystawiliśmy w dogodnym położeniu

Tymczasem wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach lokalnych, np. tu zobaczycie artykuł w Nowinach Gliwickich: artykuł

Jednak moim zdaniem całe show skradł… pies. Niezwykły to pies należący do wspomnianej Pani Agnieszki. Wabi się… ‘Koka’. 😀 Przygody tego przepięknego białego owczarka szwajcarskiego, będącego psem asystującym, możecie śledzić tutaj: Koka i ja

ApaLab

Zapraszam do lektury artykułu o trendach. Jeśli chcecie poznać opinię Prezesa na temat nowinek technologicznych to szczegóły tutaj:

5 trendów smart cities

Spoiler

Gdy piszę tego newsa trwają targi 4DD, które pewnie zdominują kolejny odcinek. Tak prezentowało się nasze stoisko:

RPA

Na koniec kolejne doniesienia z RPA. Tak wygląda tamtejszy system zabezpieczeń:

c.d.n.

Kontakt

APA Sp. z o.o
ul. Tarnogórska 251
44-105 Gliwice, Poland
t: +48 32 231 64 43
f: +48 32 231 64 43

Copyright APA Sp. z o.o. 2016

X