Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Zobacz jak wygląda Dział Automatyki i Robotyki APA Group od środka

Roboty i systemy AI coraz śmielej wkraczają w naszą codzienność. Zanim jednak wyręczą nas w domowych obowiązkach lub na stałe zadomowią się w biurach i usługach w postaci inteligentnych humanoidów, z pewnością opanują najpierw świat przemysłu i technologii ciężkich.

Wszędzie tam, gdzie wykonywane czynności są niebezpieczne, wymagają niebywałej precyzji, siły, prędkości lub po prostu są dla nas ludzi monotonne, pojawiają się roboty. Są obecne w naszych fabrykach i zakładach już od dziesiątek lat. Jednak dopiero teraz w czasach Industry 4.0., precyzyjnych pomiarów, analiz big data i internetu rzeczy, możemy w pełni wykorzystać ich potencjał.

Roboty Tytan marki KUKA w akcji.

APA chce prezentować ich działanie w praktyce, oswajać przedsiębiorstwa i firmy z ich praktycznym zastosowaniem i pokazywać jak dzięki wdrożonym rozwiązaniom informatycznym można nimi sterować i monitorować ich pracę, wyciągając z ich obecności jeszcze więcej korzyści. Właśnie w tym celu powołaliśmy do życia nową siedzibę Działu Automatyki i Robotyki APAGroup – swoisty showroom technologii industry – o którym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

Skala robotów Tytan w zestawieniu z człowiekiem.

Wydarzeniem inaugurującym jej działanie był Dzień Otwarty podczas, którego prezentowaliśmy wyjątkowe roboty marki KUKA, sterowane za pomocą naszego flagowego systemu Nazca. Największą uwagę zaproszonych gości przyciągnęły cztery roboty Tytan, które, jak wskazuje nazwa, robią wrażenie już chociażby samym wyglądem i wielkością. Jednak dopiero zobaczenie ich w akcji, kiedy z największą precyzją przenoszą nawet najcięższe ładunki, daje pełen ogląd ich możliwości.

Goście wydarzenia mieli też okazję zobaczyć w akcji robota jeżdżącego, co-robota oraz robota przemysłowego a także także zwiedzić showroom technologii Inteligentnego budynku – Apa Black House. A to dopiero początek działań jakie planujemy w naszej nowej siedzibie!

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również