Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

System monitorowania temperatury pracowników w dobie pandemii

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników w dobie pandemii
  • Jak w wygodny i bezpieczny sposób sprawdzać zdrowie pracowników

 

Dzisiejsza sytuacja wymusza na firmach zastosowanie różnorodnych rozwiązań z pogranicza technologii, medycyny i zarządzania. Jednym z nich jest system monitorowania temperatury pracowników, wykorzystujący NAZCA. Nasza platforma jest na tyle uniwersalna, że sprawdza się w nowych, nietypowych zastosowaniach.

Na czym to polega zastosowanie Nazca w dobie pandemii? Pracownik loguje się do aplikacji Nazca przy pomocy wcześniej utworzonego przez administratora konta kodu QR. Następnie rejestruje swój stan zdrowia poprzez widżet systemowy w aplikacji.

Przycisk “OK” oznacza ‘zdrowy’, a “NOK” ‘niezbyt zdrowy’. Należy także zarejestrować swoją temperaturę, która jest mierzona przez kamerę termowizyjną, a pracownik ma wgląd do wyświetlającej się wartości na zewnętrznym ekranie. Logowanie następuje poprzez rozpoznawanie mowy wystarczy powiedzieć „36 przecinek 6”, aby taka temperatura pojawiła się w systemie przy danym imieniu i nazwisku. 

Możliwe jest przeglądanie zapisanych danych przez administratora: w aplikacji oraz w Stacji Operatorskiej (na przykład w formie dziennika zdarzeń). Każdy użytkownik może mieć na urządzeniach własny widok, zależny od poziomu dostępu.

system monitorowania temperatury

Co dzieje się w sytuacji, gdy pracownik zgłosi zły stan zdrowia lub podwyższoną temperaturę (> 37,5°C)? W takim przypadku zadziałają powiadomienia w formie wiadomości e-mail, które natychmiast informują o zagrożeniu epidemicznym. 

Co więcej, jeśli dojdzie do rejestracji “NOK”, Nazca daje możliwość odcięcia danemu pracownikowi dostępu do określonych stref. Kontrola ruchu takiej osoby wspierana jest alarmami i oświetleniem awaryjnym. 

system monitorowania temperatury

Funkcjonalność przydatna wszystkim 

Nowe możliwości systemowe to szansa na sprawne i efektywne zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie, także od tej “ludzkiej” strony. Osoba odpowiedzialna za personel otrzymuje przejrzyste informacje, które pomagają w diagnozowaniu ewentualnych problemów i proponowaniu rozwiązań.

Technologia daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim osobom zainteresowanym: od kierownictwa, przez kadrę menadżerską, aż po samych pracowników, którzy w rzeczywistości pandemicznej boją się o zdrowie swoje i kolegów. 

system monitorowania temperatury

Dlaczego jest to tak ważne? 

To istotne, by opracowywać coraz to nowsze scenariusze postępowania w przypadku epidemii, bo ta zostanie z nami jeszcze przez jakiś czas. A przecież przedsiębiorstwa muszą zachować płynność, zatem powinny wychodzić z inicjatywami, które usprawnią “nową rzeczywistość”. 

Dowiedz się więcej: OFERTA lub zapytaj naszego doradcę: KONTAKT.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 3 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również