Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Wyrusz w podróż przez 20 lat technologii wspólnie z APA

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zmieniała się technologia przez ostatnie 20 lat
  • Jak rozwijała się APA Group jej osiągnięcia i wizja
  • Poznasz najciekawsze wydarzenia technologiczne minionych dekad

2021 rok to dla nas wyjątkowy czas – świętujemy 20-lecie powstania firmy. Z tej okazji uruchamiamy specjalną jubileuszową stronę internetową, na której pokazujemy, jak przez te dwie dekady zmieniał się świat technologii i w jaki sposób w tę dynamikę wpisywały się działania naszej firmy.

Przyszłość o jakiej się nie śniło

Technologia zmienia się w zawrotnym tempie. Czy pamiętają Państwo, że jeszcze na początku lat dwutysięcznych nikomu nawet nie śnił się telefon z dotykowym kolorowym ekranem? Dziś, po zaledwie dwudziestu latach, mamy już smartfony, które łączą z internetem, pozwalają sterować domem, załatwiać sprawy urzędowe, a nawet mierzyć niektóre parametry medyczne.

Skoro tak wiele zmieniło się w tak krótkiej perspektywie, to nawet trudno wyobrazić sobie, z czym będziemy mieli do czynienia za kolejne dwie, trzy, cztery dekady. Rzecz jasna, można czynić pewne przypuszczenia, co już robimy na naszym blogu APA Lab – zapraszamy do zapoznania się na przykład z tym tekstem.

Przyznajemy, że wizja przyszłości bardzo inspiruje nas i ekscytuje. Jednocześnie chcemy w APA tę przyszłość współtworzyć. Oczywiście z Państwem, jako naszymi klientami i partnerami, oraz z naszym fantastycznym zespołem, który każdego dnia pracuje nad planowaniem i wdrażaniem innowacji.

Nie działamy w próżni

W świecie nowoczesnych technologii zmiany zachodzą na różnej płaszczyźnie. Dochodzą nowe rozwiązania IT i OT, systemy smart, nowinki motoryzacyjne. Równocześnie wzrasta rola robotyzacji i automatyzacja w sektorach, które pierwotnie w ogóle nie kojarzyły się z takim obszarem, a więc na przykład w medycynie. Wszystko to rozwija się, za sprawą globalizacji i międzynarodowej sieci połączeń, w zawrotnym tempie i jednocześnie na wszystkich kontynentach.

W najlepszym położeniu znajdują się te firmy, które potrafią nie tylko dostosować się do zmieniających się okoliczności, ale też oferować nową jakość, nowe spojrzenie. Uważamy, że APA Group doskonale wpisuje się w te wymagania.

Wystarczy spojrzeć na nasze kalendarium. W ciągu zaledwie dwóch dziesięcioleci, od 2001 roku, przekształciliśmy się z małej działalności w markę, która jest niemalże synonimem innowacyjnych polskich technologii. Świadczy o tym choćby przyznany nam certyfikat „Teraz Polska”. Oferowane rozwiązania, między innymi Vision BMS i Nazca, są doceniane także poza granicami naszego kraju i stwarzają ogromne możliwości dla naszych klientów.

Jesteśmy dumni z tego, że zawsze stoimy równolegle do tego, co dzieje się w obszarze technologii na świecie. Przykład? Sieć 5G, czyli coś, co rewolucjonizuje świat internetu, w pełni współgra z wypracowanymi przez APA rozwiązaniami z zakresu inteligentnych osiedli czy inteligentnych miast. Nasze produkty są gotowe do zaimplementowania w warunkach, w których ewentualne przestoje w dostępnie do sieci będą zredukowane niemal do zera.

Równie aktywnie zareagowaliśmy na czwartą rewolucję cyfrową, która mniej więcej od 10 lat rozgrywa się na naszych oczach. Automatyka APA Group, wraz z takim oprogramowaniem jak IPOE, stanowi odpowiedź na potrzeby przemysłu najnowszej generacji.

Wszystko to świadczy o tym, że nie działamy w próżni i reagujemy na to, co dzieje się poza murami naszych działów. Nawet jeśli z takich budynków jak innowacyjny showroom Black House aż nie chce się wychodzić.

Wyrusz w podróż przez 20 lat technologii wspólnie z APA

Powspominajmy 20 lat technologii z APA

Na naszej stronie, przygotowanej z okazji 20-lecia działalności APA, zabieramy Państwa w interaktywną podróż po fascynującym świecie technologii. Pokazujemy, jak zmieniało się podejście do wielu rozwiązań, które dziś wydają się oczywiste, i zestawiamy to z naszymi firmowymi osiągnięciami. 

Zapraszamy do wspólnego wspominania i, przy okazji, do odświeżenia wiedzy z zakres historii innowacji: 20lat.apagroup.pl

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również