Serwis korporacyjny
 APA Group  

Lifestyle

Witaj w świecie akustycznego komfortu Ecophon  

Dźwięki, które nas otaczają, mają istotny wpływ na zdrowie. W czasie, gdy o komforcie akustycznym mówi się coraz więcej, Ecophon tworzy rozwiązania praktyczne, jak i atrakcyjne dla oka. Wyspy, panele oraz baffle akustyczne szwedzkiego producenta nie tylko pozwalają tworzyć idealne dla zdrowia warunki akustyczne, ale wyróżniają się też doskonałym, nowoczesnym designem. 

Duże, głośne obiekty, takie jak otwarta przestrzeń biurowa, restauracje czy centra handlowe, często generują poziom hałasu, który nie tylko szkodzi naszemu słuchowi, ale znacząco wpływa też na ogólne samopoczucie. Innowacyjne rozwiązania, jakie tworzy Ecophon, dają szereg możliwości kształtowania warunków akustycznych wnętrza, a także jego atrakcyjnej aranżacji. Efektowne sufity wyspowe instalowane są w pomieszczeniach open space oraz wszędzie tam, gdzie człowiek potrzebuje odpowiednich warunków do skupienia, rozmowy czy po prostu – relaksu. Rozwiązania Ecophon są również niezbędne w obszarach hotelowych recepcji, punktach informacyjnych i wszystkich strefach, które zostały zaprojektowane, by umożliwić człowiekowi odpoczynek od hałaśliwego otoczenia.

Komfort w wyjątkowo pięknej formie 

Rozwiązania akustyczne Ecophon mają przede wszystkim na celu tworzenie doskonałych warunków dźwiękowych tam, gdzie jest taka potrzeba. Na tym jednak nie kończą się ich zalety. 

Specjaliści firmy ogromną wagę przywiązują również do designu swoich produktów. Wysmakowane formy i zachwycające konstrukcje rozwiązań akustycznych marki doskonale spełniają wymagania nowoczesnych wnętrz, dodając im niepowtarzalnego charakteru. 

W czasie, gdy inwestorzy ogromną wagę przywiązują do wzornictwa, Ecophon staje na wysokości zadania, prezentując ofertę produktów odpowiadających nawet największym wymaganiom klientów. Zarówno wielkopowierzchniowe sufity akustyczne, jak i baffle czy panele akustyczne wolnowiszące lub montowane na ścianach, nieraz stanowią element najbardziej przykuwający wzrok we wnętrzu. Dzięki rozwiązaniom tworzonym przez ekspertów Ecophon, niejedno biuro, galeria handlowa, hotel czy inna przestrzeń publiczna, stanowi nowoczesną i stylową inspirację wystroju wnętrza. Najciekawsze realizacje z użyciem rozwiązań Ecophon można zobaczyć na oficjalnej stronie firmy. Dobrym przykładem świetnego designu oraz doskonałych możliwości aranżacyjnych jest  Ecophon Solo™ – nowość w ofercie marki. 

Szerokie możliwości Ecophon Solo™ 

Kiedy prawie 10 lat temu Ecophon jako pierwszy wprowadził na rynek linię produktów tworzących nowe rozwiązania wysp akustycznych, była to prawdziwa rewolucja. Ecophon Solo™ to dające szerokie możliwości projektowe dźwiękochłonne panele wolnowiszące, które z łatwością można zamontować praktycznie wszędzie. Od tamtego czasu oferta produktów Solo była aktualizowana już kilka razy, jednak niedawno eksperci Ecophon zaproponowali jeszcze większe rozmiary, zintegrowane oświetlenie oraz baffle w zupełnie nowych kształtach. 

Solo daje możliwość wykorzystania w projekcie wnętrza kwadratów, prostokątów, kół, baffli, a nawet stworzenia własnego kształtu za pomocą Solo Freedom. Ecophon Solo™ stanowi wdzięczny element designu, jest wyjątkowo łatwy do zaprojektowania i, jak wynika z rozmów ze specjalistami, również bardzo lubiany przez architektów. To propozycja dla każdego, kto marzy o stworzeniu własnej wizji przestrzeni biura czy innego obiektu. Dodatkowe rozmiary i kształty dają jeszcze większą swobodę artystycznego wyrazu. 

Trend na panele baffle rośnie w siłę

Panele typu baffle to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie montaż sufitu od ściany do ściany nie jest możliwy lub gdy potrzebna jest szybka adaptacja akustyczna. Popularność paneli typu baffle w Polsce rośnie już od kilku lat i trudno się temu dziwić. Ecophon uzupełnił niedawno swoją ofertę klasycznych baffli (pionowe panele o prostych krawędziach) o zupełnie nowe propozycje: Ecophon Solo™ Baffle Wave i Ecophon Solo™ Baffle ZigZag. 

Troska o właściwe pochłanianie dźwięku jest bardzo ważna zarówno na suficie, jak również na ścianach, dlatego też projektanci postanowili uatrakcyjnić ofertę marki również o Ecophon Solo™ Baffle Wall.

Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom architekci mogą uwzględniać w swoich planach elementy, które nie tylko wzbogacają wnętrza, ale w prosty sposób pomagają stworzyć komfortowe warunki akustyczne. Trend na nowoczesne oraz wyraziste rozwiązania dźwiękochłonne z pewnością będzie się rozwijał, a projektanci i architekci wnętrz stworzą z ich pomocą niejedną zachwycającą aranżację.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również