Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

To dziecinnie proste, czyli jak Nazca chroni i pomaga naszym najmłodszym klientom

Z artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób sterować nagłośnieniem i oświetleniem w pokoju dziecięcym.
  • Jakie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa dzieci zapewnia system Nazca.
  • Jak można regulować rodzinny rytuał dnia przy wykorzystaniu technologii.

Co dzieje się, gdy inteligentna technologia wchodzi do domu, i to dosłownie? Na pewno skorzystają z tego dobrodziejstwa rodzice, dla których elektroniczni “pomocnicy” mogą się okazać bardzo przydatni. Koniecznie sprawdź, jakie możliwości zapewnia Tobie i Twoim pociechom system Nazca.

System Nazca wspiera życie rodzinne 

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się koncept świadomego tworzenia domowej przestrzeni. Nie chodzi wyłącznie o wystrój i układ funkcjonalny, choć te czynniki również wpływają na komfort mieszkańców. Ważną rolę odgrywa dziś także inteligentna technologia, obecna zwłaszcza w domach jednorodzinnych. 

Coraz więcej czasu spędzamy w domu i dotyczy to nie tylko dorosłych, ale i tych najmłodszych lokatorów, którzy często mają problem z rozdzieleniem czasu na naukę, na sen i na rozrywkę. W tym wszystkim wspomaga Nazca Smart Home, czyli kompleksowe rozwiązanie sterujące automatyką budynkową, którą można wykorzystać do różnych zastosowań.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Niejeden rodzic aż drży na myśl o tym, co robi jego dziecko, zwłaszcza małe, gdy ten na chwilę spuści je z oka. 

Wyobraź sobie taki scenariusz: maluch spokojnie bawi się zabawkami w salonie i gaworzy, więc Ty odwracasz się tyłem, by pokroić warzywa na obiad, zajmuje Ci to paręnaście minut i nagle… cisza. Brak stuku zabawek. Brak gaworzenia. Znajome uczucie niepokoju? Przecież wszędzie są gniazdka, wystarczy odrobina nieuwagi… 

Właśnie dlatego warto wykorzystać funkcjonalność Nazca. Możesz zdalnie wyłączyć gniazdka w wybranych przez siebie pomieszczeniach wtedy, gdy nie masz możliwości spoglądać na dziecko non-stop. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by na jakiś czas w ogóle wyłączyć gniazdka w pokoju dziecięcym. 

Innym rozwiązaniem, które sprzyja bezpieczeństwu jest inteligentne sterowanie oświetleniem nocnym. Przydaje się to wtedy, gdy maluch wędruje nocną porą do WC. Światło łatwo uruchamia się dzięki czujnikom ruchu, więc nie ma ryzyka, że dziecko się o coś potknie lub uderzy o klamkę. 

Aaa, kotki dwa… Czyli spokojny sen dzięki Nazca 

Skoro już jesteśmy w temacie nocnych aktywności: a gdyby tak usypianie małego urwisa miało odbywać się trochę łatwiej? Dobrze wiemy, że jest to niewypowiedziane marzenie wielu rodziców, którzy po całym dniu nie pragną niczego innego, tylko spokojnego snu swoich pociech.

Jeśli dom wyposażony jest w nagłośnienie strefowe, to można użyć systemu Nazca do tego, by o określonej godzinie w pokoju dziecka włączyła się ulubiona kołysanka lub czytanka “na dobranoc”. I choć dobrze wiemy, że najlepszym “uspokajaczem” jest spokojny głos rodzica, to jednak nie zawsze jest możliwość całonocnego czuwania przy maluchu. Wtedy do głosu (dosłownie) dochodzi elektronika. 

System Nazca możesz przetestować także w przypadku lekkiego snu dziecka. W końcu dzienne drzemki kilkulatka to coś normalnego i nic nie powinno ich zakłócać, prawda? Nawet wizyta kuriera. Dlatego wycisz dzwonek na domofonie wideo, a zamiast tego włącz miganie świateł w pokoju dziennym lub w przedpokoju. 

Po błogim śnie warto wypróbować funkcjonalność indywidualnego budzika. To coś dla tych śpiochów, którzy mają problem z porannym wstawaniem do przedszkola czy szkoły. 

Technologia sprzyjająca skupieniu się 

“Granie do 21.00 i potem proszę iść spać”  – tego typu cytat to absolutny “klasyk” wśród wielu rodziców. Tym bardziej powinna ich ucieszyć jedna z funkcjonalności systemu Nazca, która umożliwia nałożenie blokady ekranu telewizora od określonej godziny. Zasada działania jest prosta: aplikacja łączy się z urządzeniem docelowym po domowej sieci WiFi. 

Możliwości technologiczne są jednak znacznie szersze. Niektórzy uczniowie działają zgodnie z pewnym rytuałem i w nauce może im pomagać choćby określony typ muzyki. Możesz więc zaprogramować nagłośnienie w taki sposób, by na przykład od godziny 17.00 do 18.30 w pokoju grały wyłącznie smyczki lub rozchodził się kojący dźwięk fortepianu. 

Małe przypomnienie o czasie na naukę dla nastolatka? Włącz oświetlenie przy biurku i wyłącz zasilanie konsoli. Ostrzegamy jednak na wszelki wypadek, że takie działanie może wywołać burzę;) 

 

Sprawdź Nazca Smart Home

Konfiguracja skrojona na miarę rodzinnych potrzeb 

Co dom, to inne zasady. I to chodzi! Warto je współtworzyć i negocjować zarówno z  młodszymi, jak i tymi nieco starszymi domownikami. W planowaniu dziennego harmonogramu rodziny pomaga system Nazca. 

Steruj w pokoju dziecięcym wybranymi elementami: od światła, przez dźwięk, klimatyzację i ogrzewanie, aż po… akwarium lub mapę świetlną nieba. Skoro wyobraźnia dziecięca nie ma granic, to czemu technologia ma je mieć? Wykorzystaj ją tak, by maksymalnie uprzyjemnić życie sobie i najmłodszym lokatorom. A gdy już trochę podrosną, oddaj im trochę kontroli. 

System Nazca ma to do siebie, że daje możliwość współdzielenia uprawnień. Starsze dziecko instaluje aplikację i wówczas samo decyduje o natężeniu światła, dźwięku w pokoju czy o innych elementach, na które chce mieć wpływ. Rodzic wciąż ma jednak kontrolę nad funkcjonowaniem domowej technologii. Brzmi fair, prawda? 

Zafrapował Cię artykuł? Służę wyjaśnieniami

Zafrapował Cię artykuł? Służę wyjaśnieniami

Aleksandra Latocha Marketing Department Coordinator
1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 2 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również