Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

System inteligentnego domu i jego funkcje

Funkcje inteligentnego domu pozwalają zaoszczędzić nie tylko sporo czasu, ale też pieniędzy. Dzięki rozwiązaniom, jakie można wprowadzić przy wykorzystaniu inteligentnej automatyki, możliwe jest zarządzanie domem za pośrednictwem aplikacji. Z korzyści, jakie daje inteligentny dom, śmiało możesz korzystać nawet wtedy, gdy akurat jesteś poza nim. Zanim jednak się na to zdecydujesz, poznaj najpopularniejsze funkcje inteligentnego domu.

Jakie przydatne funkcje posiada inteligentny dom?

Funkcje smart home to duże ułatwienie dla każdego. Inteligentna automatyka może mieć zastosowanie właściwie w całym domu, ale też ogrodzie. Jakie są podstawowe możliwości wykorzystania systemu dom inteligentny? Przede wszystkim pozwala on regulować poziom temperatury i zarządzać oświetleniem w każdym pomieszczeniu. Nie każdy jednak wie, że funkcje inteligentnego domu pozwalają na jeszcze więcej.

Regulacja poziomu temperatury

Tak jak już wspomnieliśmy, najpopularniejsze funkcje inteligentnego domu dotyczą przede wszystkim czynności, którymi zajmujemy się na co dzień. Odpowiedni poziom temperatury to coś, co stara się kontrolować każdy z nas. Zimą jest za chłodno, a latem podczas męczących upałów stale musisz czuwać nad obniżeniem temperatury? System inteligentnego domu i jego funkcje pozwalają poradzić sobie z tym problemem. Po zainstalowaniu odpowiednich czujników możesz mieć pewność, że temperatura w Twoim domu będzie utrzymana na odpowiednim poziomie, a w razie takiej potrzeby zredukujesz ją za pomocą kilku kliknięć na telefonie.

Sterowanie oświetleniem

Innym kluczowym aspektem energooszczędnego zarządzania domem jest sterowanie oświetleniem. Z pewnością każdemu z nas nie raz zdarzyło się zapomnieć o zgaszeniu świateł. Przydatne funkcje inteligentnego domu, do których należy zarządzanie oświetleniem, pozwalają taki problem wyeliminować. W zależności od Twoich preferencji możesz ustawić lampy tak, by włączały się w konkretnych sytuacjach — np. gdy wchodzisz do domu, a gasiły po wyjściu z danego pomieszczenia. Tym obszarem jednak możesz zarządzać także za pośrednictwem aplikacji.

Alarmy

Biorąc pod uwagę to, jakie opcje mogą zaoferować systemy inteligentnego domu, należy skupić się także na alarmie i zabezpieczeniu całego domu przed włamaniem. Chcesz wiedzieć, czy wokół Twojego domu nie kręcą się podejrzane osoby? Funkcje smart home, dają Ci możliwość kontrolowania sytuacji w Twoim domu na bieżąco. Dzięki zainstalowanym czujnikom dostaniesz też powiadomienie o innych ewentualnych zagrożeniach, np. wycieku wody lub awarii jakiejś instalacji.

Dodatkowe aplikacje

Z racji, że funkcje inteligentnego domu z łatwością można dostosować do Twoich potrzeb, liczymy na Twoje pomysły. Chcesz mieć kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w Twoim domu? Nasza inteligentna automatyka Ci w tym pomoże. Jeśli masz taką potrzebę to o każdym działaniu poinformuje Cię powiadomienie push z Twojej aplikacji. Za jej pośrednictwem ustalisz także indywidualne komendy, dzięki którym ustalisz scenariusz działań.

Monitorowanie, zdalne sterowanie

Do przydatnych funkcji inteligentnego domu z pewnością należy monitorowanie. Gdziekolwiek się znajdujesz — w domu lub poza nim, system inteligentnego domu pozwala mieć kontrolę nie tylko nad bezpieczeństwem, ale też wszystkimi innymi czynnikami. Odpowiednio podłączone urządzenia pozwalają nie tylko sterować oświetleniem, ale też kontrolować wszystkie ważne parametry.

Czujniki ruchu i inne sensory

W ramach systemu inteligentnego domu możesz kontrolować ruch, a także inne wskaźniki. Wszystko to, dzięki specjalnie zaprogramowanym sensorom. Pozwalają one nie tylko zadbać o bezpieczeństwo, ale też ułatwiają wykonywanie wielu czynności. Dzięki nim możesz stworzyć np. inteligentny w ogród, w którym zastosowana automatyka zadba nie tylko o nawodnienie, ale też pomoże dostosować pielęgnację roślin do warunków pogodowych.

Ułatwia codzienne życie dzięki zaprogramowanym scenariuszom

Do funkcji inteligentnego domu należy dodać także możliwość zaprogramowania gotowych scenariuszy. Jeśli Twój poranek i cały dzień zazwyczaj wygląda tak samo, warto skorzystać z inteligentnych rozwiązań i zaprogramować urządzenia tak, by same wiedziały co robić. Jakie opcje mogą zaoferować systemy inteligentnego domu właśnie w tym zakresie? O godzinie, o której wstajesz, podniosą się żaluzje, dzięki którym łatwiej będzie wstać z łóżka. Natomiast po wejściu do łazienki zapali się światło, które wraz z innymi lampami w Twoim domu zgasi się w momencie zamknięcia drzwi zewnętrznych. Tak samo wieczorem — gdy wracasz z pracy, na podjeździe zapalą się reflektory, dzięki którym do domu nie musisz wchodzić po omacku. Taki scenariusz możesz też zaplanować na okres, gdy nie ma Cię w domu. W ten sposób, mimo Twojej nieobecności, wszyscy będą myśleli, że domownicy są na miejscu i unikniesz włamania.

Własne pomysły, personalizacja systemu Inteligentny dom

Wiesz już, jakie są podstawowe możliwości wykorzystania systemu smart home. Wiele jednak zależy do twojego pomysłu. Z pomocą APA Group znajdziesz rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń sprawimy, że Twój dom będzie nie tylko energooszczędny, ale też łatwiej będzie się w nim żyło. Właśnie dlatego, tak ważna jest personalizacja systemu smart home. Twój dom będzie działał zgodnie z rytmem życia jego mieszkańców. Inteligentna kuchnia będzie miejscem, w którym wykonywanie codziennych obowiązków stanie się przyjemne dla wszystkich. Natomiast łazienka w inteligentnym domu sprawi, że poczujesz się w niej bezpiecznie i komfortowo — bez obaw o żadne zalanie.

Korzyści, jakie dają funkcje w Smart Home

Przedstawiliśmy Ci przydatne funkcje inteligentnego domu. Oczywiście jest ich jeszcze więcej, jednak to właśnie na nich najlepiej skupić się w pierwszej kolejności. Dzięki temu wiesz, że inteligentny dom to korzyści odczuwalne przede wszystkim na tle bezpieczeństwa i usprawnienia codziennych czynności, jak samo zapalanie świateł czy podnoszenie żaluzji. Należy jednak pamiętać o tym, że system inteligentnego domu pozwala wszystkim sprawnie sterować za pomocą aplikacji, nawet wtedy, gdy nie jesteś w domu. Z rozwiązań inteligentnej automatyki, warto też korzystać na zewnątrz — w ogrodzie. Dzięki temu zajmowanie się domem i ogrodem zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu. Przy okazji, kontrolując zużycie mediów, zoptymalizujesz też koszty związane z jego utrzymaniem.

By jeszcze bliżej przyjrzeć się wspomnianym funkcjom inteligentnego domu, zapraszamy do naszego showroomu technologicznego – Black House. Budynek zaskakuje swoją użytecznością i inspiruje do stworzenia innowacyjnej przestrzeni, w czym chętnie wspomoże Cię APA Group.
 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również