Serwis korporacyjny
 APA Group  

Smart dom

Studenci architektury poznają APA Black House

Kiedy biznes i nauka łączą siły, powstają inspirujące projekty z ogromnym potencjałem na przyszłość. To dlatego współpraca APA Group i Politechniki Śląskiej stale się rozwija, przynosząc inicjatywy takie jak Leonardo Lab, Lab 60+ czy liczne spotkania ze studentami. Jedno z nich miało ostatnio miejsce w APA Black House, gdzie młodzi studenci architektury poznali funkcjonalności inteligentnego budynku i ćwiczyli rysunek.

Architekt w procesie powstawania inteligentnego budynku jest nie tylko twórcą bryły i pomysłodawcą układu wnętrz. To przede wszystkim specjalista, który rozumie potrzeby osób, które będą korzystały z nowoczesnego biura czy domu. Dobry architekt zna możliwości, jakie daje dostępna technologia i potrafi ją dobrze wykorzystać, by stworzyć przyszłym użytkownikom jak najlepsze warunki do życia czy pracy. Z takim przesłaniem do studentów wychodzi zarówno gliwicka uczelnia, jak również APA Group.

Studenci pierwszego roku studiów na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej przyjechali do Gliwic, by poznać nowoczesne funkcjonalności pokazowego budynku APA Black House. Oprócz sprawdzania zaawansowanych funkcji systemu Vision BMS oraz przyglądania się pracy poszczególnych urządzeń, młodzi architekci uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach prowadzonych przez dr inż. arch. Iwonę Benek z Katedry Teorii, Projektowania i Historii Architektury Politechniki Śląskiej oraz Członka Zarządu Lab 60+. Poza cenną wiedzą, studenci zyskali też możliwość wzięcia udziału w sesji rysowniczej, której efekty to wizualizacje bryły budynku i ujęcia wnętrz.

Spotkania ze studentami w przestrzeni APA Black House będą kontynuowane, co cieszy zarówno studentów, wykładowców, jak i doświadczonych specjalistów APA Group. Tego typu spotkania są inspirującą okazją do poszerzenia horyzontów, praktycznego poznania technologicznych możliwości i spotkania nie tylko z teoretykami, ale również ze specjalistami, którzy już dziś tworzą przyszłość automatyki budynkowej.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również