Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Smart Office – biuro przyszłości

Innowacyjne rozwiązania, które wdrażamy w ramach realizowania idei smart office, stosowane są już w wielu biurowcach. Decydując się na ich wykorzystanie, stworzysz biuro przyszłości, w którym każdy z pracowników będzie mógł się poczuć komfortowo. Idea inteligentnego biura sprawdzi się najlepiej przede wszystkim w przypadku dużych firm, jednak wiele z dostępnych rozwiązań to sposób na podniesienie efektywności pracowników także w mniejszych przedsiębiorstwach. 

Smart office – szansa na rozwój firmy?

Idea smart office zakłada stworzenie przestrzeni przyjaznej dla każdego pracownika. Eksperci wskazują, że poza designem kluczowym aspektem każdego biurowca jest także jego funkcjonalność. Inteligentna automatyka pozwala na to, by w trakcie projektowania wnętrz biurowych zadbać o zapewnienie pracownikom największego komfortu pracy. Razem z odpowiednim designem pozwoli to stworzyć biuro przyszłości, którego pracownicy przez cały czas będą utrzymywać efektywność i kreatywność na najwyższym poziomie

Inteligentne biuro – jakie powinno być?

Zgodnie z założeniami typowymi dla idei smart office, przestrzeń biurowa powinna być jak najbardziej nowoczesna i inteligentna. W jaki sposób o to zadbać? Właśnie to pozwalają zapewnić innowacyjne rozwiązania pozwalające na automatyzację biurowców. Z wielu z nich skorzystasz, decydując się na usługi ApaGroup.

Funkcjonalne i nowoczesne smart biuro

Tak jak już wspomnieliśmy, inteligentne biuro cechuje przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Nie zależy ona tylko od ułożenia i ergonomiczności mebli, ale także od możliwości korzystania z inteligentnej automatyki. W jakim zakresie może być ona przydatna w przestrzeni biurowej? Z innowacyjnych rozwiązań można korzystać właściwie na każdym kroku. Zainstalowanie automatyki budynkowej pozwala:

  • kontrolować obecność,
  • rejestrować czas pracy,
  • sterować roletami, 
  • a także monitorować media.

To jednak tylko niektóre z udogodnień, których wprowadzenie warto rozważyć z myślą o stworzeniu smart biura. By jeszcze bardziej zwiększyć efektywność swoich pracowników i wpłynąć na komfort ich pracy dobrze pomyśleć również nad zautomatyzowaniem systemu rezerwacji sal i parkingu, a także wprowadzeniem profesjonalnego systemu raportowania. Usprawni to wykonywanie wielu obowiązków, których opóźnienie mogło wiązać się na przykład z tym, że ktoś inny zajął właśnie salę konferencyjną i zaplanowane spotkanie trzeba odłożyć na później.

Zadbaj o klimat w przestrzeni pracy

Myśląc o stworzeniu inteligentnego biura, nie sposób pominąć jedną z najważniejszych funkcji, jaką jest sterowanie komfortem powietrza. Dzięki zastosowaniu inteligentnej automatyki w łatwy sposób zadbasz o to, by klimatyzacja i ogrzewanie działały tak, jak należy. Wszystko to za pośrednictwem telefonu, w którym zostanie zainstalowana specjalna aplikacja. Dzięki temu pracownicy w Twojej firmie nie będą już narzekać na zbyt wysoką lub niską temperaturę. 

Ekologia w przestrzeni smart office

Myśląc o stworzeniu biura przyszłości, warto też pamiętać o tym, że jednym z haseł kojarzących się ze smart office jest ekologia. W jaki sposób można o nią zadbać w inteligentnym biurze? Zrobisz to decydując się na montaż paneli słonecznych, lub innych urządzeń pozwalających pozyskać energię z odnawialnego źródła energii. Wszystkie z nich możesz kontrolować za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji. Dzięki temu Twoja firma zaoszczędzi nie tylko wiele czasu, ale i pieniędzy. W ten sposób możesz zadbać także o podlewanie ogródka, który warto wygospodarować w celu stworzenia zielonej strefy odpoczynku.

Smart office, czyli biuro przyszłości to przestrzeń, która dzięki automatyzacji budynku, jest dostosowana do realnych potrzeb wszystkich pracowników. Podejmując współpracę z ApaGroup, stworzysz miejsce przyjazne dla każdego z nich, a rozwiązania, które zastosujemy, pozwolą skutecznie zarządzać całym biurowcem.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również