Serwis korporacyjny
 APA Group  

Smart dom

Przełom w ogrzewaniu smart budynków czyli wszystko, co musicie wiedzieć o folii Dream Heat

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak ogrzewać ekonomicznie smart home.
  • Czym jest folia Dream Heat i jakie daje korzyści.
  • Czym jest system Dream Sun.
  • Co to jest ogrzewanie podczerwienią INFRA RED.
Ogrzewanie to bardzo ważny element inteligentnego budynku. Powinno działać sprawnie, budować komfortowe warunki i przynosić oszczędności. Technologie grzewcze rozwijają się obecnie w zawrotnym tempie, a jednym z przełomowych rozwiązań w tym obszarze jest grzewcza folia Dream Heat. W artykule tłumaczymy, czym jest, w jaki sposób działa i co można dzięki niej zyskać. A ciekawych szczegółów zapraszamy do przetestowania produktu w gliwickim APA Black House. 
 
APA Group od lat współpracuje z producentami innowacyjnych rozwiązań w zakresie szeroko pojętego budownictwa. Dzięki temu możemy zaoferować kompleksową usługę: Nazca BMS czyli system sterowania inteligentnym budynkiem oraz pełen wachlarz funkcjonalności dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Każda z funkcji inteligentnego budynku jest opracowywana we współpracy ze specjalistami tworzącymi często przełomowe rozwiązania. To one składają się na wyjątkowy komfort użytkowania obiektu, pełne bezpieczeństwo oraz wysoką efektywność. Ta ostatnia ma szczególne znaczenie, gdy mowa o ogrzewaniu. Każdy inwestor chce ogrzewać swój budynek na korzystnych warunkach. Jeśli może to robić również w prosty i ekologiczny sposób, zyskuje produkt na miarę czasów. Jednym z takich produktów jest folia Dream Heat, która ma szansę wyznaczyć zupełnie nowy trend w ogrzewaniu przestrzeni. 

Nowa jakość na rynku grzewczym

Folia Dream Heat to specjalna mata grzewcza, którą tworzy włókno węglowe połączone z pastą z karbonu. Dodatkowo, matę pokrywają dwie warstwy laminatu, a całość ma grubość zaledwie 0,7 mm. W porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym, Dream Heat oferuje wyjątkowo cienki materiał. Folia występuje w trzech wariantach, które można montować kolejno: na podłodze, na suficie/ ścianach oraz na innych powierzchniach (w wariancie uniwersalnym). Maksymalny poziom grzania folii w każdym wariancie wynosi 50°C. Co ważne, produkt pozwala na szybki i łatwy montaż we wnętrzach budynku. Przykładowo, w domu o powierzchni 150 m²  montaż folii zajmuje 1 dzień roboczy. Samą zaś folię można docinać co 25 cm, by idealnie pasowała do wybranej powierzchni. 

Misja: efektywne ciepło 

Głównym zadaniem folii Dream Heat jest efektywne ogrzewanie ścian, podłóg oraz sufitów, które potem ogrzewają powietrze w danym pomieszczeniu. Folia działa w oparciu o technologię ogrzewania podczerwienią (INFRA RED). Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, temperatura powietrza we wnętrzu jest stała, co pomaga budować komfort przebywających w nim osób. Folia świetnie sprawdza się w budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. To sprawia, że może być zarówno elementem prywatnego, jak i biznesowego projektu. Produkt posiada 30-letnią gwarancję, a wszystko dzięki zastosowaniu w konstrukcji folii laminatów odpornych na termokurczliwość.

Ogrzewanie za 0 zł 

Innowacyjny produkt może funkcjonować osobno, lub jako element w pełni ekologicznego systemu Dream Sun. Ten zintegrowany system, jak zapewnia producent, jest obecnie najtańszym sposobem na ogrzewanie budynku. Jego siła tkwi w połączeniu folii grzewczej Dream Heat z energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej. Mimo swojego innowacyjnego charakteru, koszt paneli fotowoltaicznych jest porównywalny do kosztu budowy kotłowni. Tyle, że w przypadku systemu Dream Sun, użytkownik zyskuje również całkowicie darmowe i bezobsługowe ogrzewanie domu. System wspiera inteligentne rozwiązanie Dream Connect Wi-Fi. 
 
Miło nam powitać Dream Heat wśród partnerskich rozwiązań technologicznych APA Smart. To zdecydowanie jeden z tych produktów, które doskonale odpowiadają na wyzwania XXI wieku. Zintegrowany system Dream Sun idealnie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju oraz odnawialnych źródeł energii, co w kontekście inteligentnego i ekologicznego budownictwa ma niebagatelne znaczenie. 

Dowiedz się więcej o przełomowej folii Dream Heat oraz systemie Dream Sun, dzięki któremu korzystnie i w pełni ekologicznie ogrzejesz swój dom, biuro czy inny, dowolny obiekt. 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 6 średnia: 4,00 z 5)
Loading...


Zobacz również