Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Przegląd aplikacji mobilnych na lato 2021

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są najlepsze aplikacje do planowania wydarzenia wakacyjnego lub urlopu 
  • Jakie narzędzia poprawią twoją organizację czasu przez wakacje

Planujesz urlop, chcesz szybko poruszać się po mieście, które zwiedzasz, a może masz w tym roku postanowienie, by lepiej kontrolować swoje wydatki na wyjeździe? W spełnieniu wszystkich tych założeń na sezon urlopowy 2021 pomogą ci aplikacje z naszego mini zestawienia. Większość z nich działa zarówno na IoS, jak i na Androidzie, zatem dla każdego coś dobrego. Na wakacje, i nie tylko.

Storm Radar – dla łowców dobrej pogody 

“Kto zamawiał taką pogodę?” –  to pytanie potrafi skutecznie popsuć nawet najlepsze popołudnie ze znajomymi. Zwykle pojawia się w momencie, gdy pogoda wymyka się spod kontroli i zaczyna dawać się we znaki.

Oczywiście, na pewne rzeczy nie ma się wpływu i nawet najlepsi eksperci meteorologii nie potrafią przewidzieć wszystkiego. Ale w planowaniu wolnego czasu i unikaniu przykrych atmosferycznych niespodzianek pomaga Storm Radar

To aplikacja, która pokazuje prawdopodobieństwo występowania deszczu i burzy na mapie. Przesuwając suwakiem, widać jak zmienia się przepływ mas powietrza w ciągu kolejnych godzin i na konkretnych terenach, jakie cię interesują. Pomarańczowe i czerwone punkty oznaczają burze, natomiast zielone obszary wskazują na deszcz. 

Mocnymi stronami tej aplikacji jest opcja przesyłania powiadomień o zagrożeniach i niedogodnościach dla twojej lokalizacji oraz jej dokładność i wiarygodność. 

Odpowiednikiem na system Android jest aplikacja The Weather Channel, która pozyskuje dane pogodowe z tego samego źródła i ma bardzo podobny interfejs. 

Moovit – dla chcących szybko poruszać się po mieście

Nie każde wakacje to wypoczynek w głuszy. Wiele osób decyduje się na opcję city break, czyli na weekendowy wypad do miasta, które chcą zwiedzić. 

To między innymi z myślą o takich podróżnikach powstała aplikacja Moovit, czyli funkcjonalna i bardzo intuicyjna wyszukiwarka połączeń autobusowych, pociągowych. 

Wystarczy wybrać miejsce docelowe i preferowaną godzinę odjazdu lub przyjazdu, a Moovit automatycznie dobiera najlepsze opcje. Po kliknięciu w konkretny wariant pojawia się szczegółowa linia czasu z rozpisanymi kolejno punktami podróży. 

Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość dodawania i zapisywania ulubionych kierunków z samodzielnie dodawanymi nazwami (np. “Hotel”, “Włoska restauracja” itd.). 

Poznaj pakiet SAFE - dom pod kontrolą nawet na wakacjach

Hurry – odliczanie czasu do letnich przygód 

Nic tak nie napędza do działania, jak świadomość tego, jak cudowne rzeczy czekają nas w niedługiej perspektywie. Może to być wyjazd w wymarzone miejsce, ale równie dobrze pierwsza w sezonie wizyta na działce, okrągłe urodziny w lipcu czy grill z rodziną gdzieś daleko od zgiełku miasta.

W oczekiwaniu na letnie przygody wesprze cię Hurry, czyli aplikacja odliczająca czas do określonego wydarzenia. Licznik możesz ustawić na pulpicie i cieszyć się tym, co już niebawem. Dzięki temu masz też szansę uniknąć prokrastynacji, bo świadomość upływającego czasu mobilizuje do działania. 

Na system IoS polecamy działającą na podobnej zasadzie apkę DayCount

PackKing – niezbędnik dla zapominalskich 

Jesteś zwolennikiem tradycyjnych papierowych list rzeczy do zabrania na wakacje? A może wcale tego nie planujesz i na miejscu zawsze okazuje się, że zapomniałeś czegoś ważnego? Daj szansę aplikacji PackKing, która może naprawdę odmienić twoje urlopowe życie. 

To oprogramowanie przypominające takie “klasyki” jak Evernote, Onenote czy Google Keep. Ale nie oferuje ono jedynie możliwości dodawania notatek w formie list. 

Ponieważ apka jest przeznaczona tylko na cele podróżnicze, to uwzględnia takie parametry jak miejsce docelowe, zaplanowane aktywności, środki transportu, temperaturę powietrza itd. Listy dzielą się na poszczególne kategorie: ubrania, artykuły higieniczne, dokumenty itd. Ułatwia to zebranie myśli. 

PanParagon – kontrola wydatków na wyjeździe

Większość z nas z pewnością kojarzy krążące w sieci niemal co roku rachunki za horrendalnie drogi rodzinny obiad nad polskim morzem. Abstrahując od kontrowersyjności całego zagadnienia, chcemy zachęcić cię po prostu do kontrolowania swoich wakacyjnych wydatków w wygodny sposób. 

A jak? Instalując aplikację PanParagon, na której można gromadzić zdjęcia paragonów. Tworzone kopie od razu edytuje się w taki sposób, by przypominały skany lub ksero. Co najważniejsze, jeśli będziesz chciał złożyć reklamację na jakąś usługę, wystarczy okazać dowód na ekranie, bo prawo nie wymaga posiadania oryginalnych rachunków. 

Wygodną opcją jest możliwość śledzenia wydatków oraz kategoryzowania kopii według własnych kryteriów, np. “Gastronomia”, “Nocleg”, “Atrakcje” itd. 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również