Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Platforma Nazca nagrodzona godłem „Teraz Polska”

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest platforma Nazca 2.8?
  • Do czego można ją wykorzystać? 
  • Jakie korzyści przynosi Nazca i gdzie można ją zastosować? 

Konkurs „Teraz Polska” promujący polskie usługi i produkty to marka sama w sobie. Charakterystyczne „Godło Promocyjne” w postaci znaczka z biało-czerwoną flagą od trzydziestu już lat otrzymują firmy będące liderami jakości, użyteczności i innowacyjności. W tym roku w gronie nagrodzonych przedsiębiorców, znalazła się także APA Group oraz jej flagowy produkt – Nazca 2.8.

Jak podaje Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, organizator Konkursu od 1990 roku godłem „Teraz Polska” nagradzane są najlepsze polskie produkty, usługi, gminy i przedsięwzięcia, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych marek.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu była wydarzeniem wyjątkowym, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W gronie 26 nagrodzonych firm z branży budowlanej, kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej czy finansowej, nie zabrakło także miejsca na innowacyjne produkty i usługi z zakresu nowych technologii.

 

NAZCA – jedna platforma, by zarządzać setkami procesów

Na pytanie czym jest nagrodzona platforma, najlepiej odpowie chyba geneza jej nazwy. Nazca to pustynny płaskowyż w Ameryce Południowej położony w południowo-zachodniej części Peru znany z olbrzymich rysunków (geoglifów) zwierząt, które widoczne są wyłącznie z powietrza. Podobnie jak pojedyncze linie na płaskowyżu po spojrzeniu z odległości łączą się w unikatowy wzór, tak samo olbrzymia ilość informacji wyciągniętych z różnych systemów czy platform, może dać nam kompleksowy obraz zjawisk i procesów dziejących się w danym miejscu. Aby jednak złożyć je w spójną całość, wyciągnąć z nich należyte wnioski i móc sterować nimi w prosty i intuicyjny sposób, potrzebne jest rozwiązanie, które łączy poszczególne punkty. Platforma, która spina wszystkie elementy.

I tu pojawia się nagrodzony przez Kapitułę”Teraz Polska” produkt.

Czym jest Nazca 2.8 i do czego służy?

Nazca to kompleksowa platforma do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej. To technologia automatyzująca zarządzanie przepływem informacji, która dostarcza rozwiązania klasy BMS (Building Management System ), SMS (Security Management System) oraz EMS (Energy Management System) w ramach jednej platformy.

Innymi słowy dzięki jednemu systemowi sterującemu możemy w prosty sposób zintegrować na przykład działanie oświetlenia zewnętrznego, szlabanów i kamer oraz monitorować jednocześnie wydatki ponoszone na energię. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne i dostęp do sieci, by otrzymywać informację od systemu i mieć pełny wgląd w dane z każdego miejsca na świecie. Wszystko w ramach jednej aplikacji, którą sterujemy w prosty i wygodny sposób.

Nazca to system otwarty, obsługujący wszystkie popularne standardy automatyki budynkowej na rynku. Integruje bezpośrednio (lub za pomocą bramek komunikacyjnych) protokoły: Bacnet, Lonworks, Modbus, OPC, M-bus, DALI, z-wave czy KNX. W związku z tym użytkownik z łatwością może rozbudować platformę o potrzebne urządzenia lub w razie potrzeby zastąpić jeden protokół innym.

Jakie korzyści przynosi Nazca 2.8 i gdzie można ją zastosować?

Platforma pozwala maksymalizować korzyści biznesowe, dostrzegać luki, spojrzeć na procesy z szerszej perspektywy i wspierać oszczędność. Dzięki niej użytkownicy optymalizują procesy, uzyskując wymierne korzyści i oszczędzają nawet kilkanaście % wartości wydatków na energię w ciągu roku. Charakter oszczędności systemu nie ogranicza się wyłącznie do zużycia mediów, lecz także do korzyści finansowych związanych z bezpieczeństwem, przepływem informacji czy monitoringiem.

Uniwersalny i wszechstronny charakter platformy pozwala na zastosowanie Nazca w rozwiązaniach przemysłowych, budynkach wielkopowierzchniowych i magazynowych oraz w budownictwie indywidualnym. Nazca to platforma, która tak samo sprawnie radzi sobie z monitorowaniem domu, jak i dużych, złożonych wdrożeń dotyczących całych miast.

„Jestem dumny z pracy całego zespołu APA Group. Już od wielu lat nasze rozwiązania są doceniane w konkursach, a Godło „Teraz Polska” jest dla nas szczególnie ważne. Staramy się być jak najlepszą wizytówką polskiej myśli technologicznej na świecie. Naszych sukcesów upatruję przede wszystkim w ustawieniu człowieka w centralnym punkcie każdego procesu, od projektowania po wdrożenie. To zapewnia bezpieczeństwo, komfort i użyteczność dopasowane do użytkownika technologii. Nigdy nie robimy odwrotnie i tym wyprzedzamy konkurencję” – Artur Pollak

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 2 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również