Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Eksperci łączą siły w projekcie Nazca 4.0

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym dokładnie jest czwarta rewolucja przemysłowa.
  • Jakie są funkcjonalności platformy  w kontekście Industry 4.0.
  • Jakie podmioty do tej pory wsparły inicjatywę .
  • W jaki sposób dołączyć do grona partnerów biznesowych platformy.

Przemysł 4.0 to przyszłość i wiedzą o tym wszyscy nasi dotychczasowi partnerzy, którzy wsparli założenia innowacyjnego projektu APA Group –  4.0. To dzięki tym podmiotom możemy się rozwijać i mamy nadzieję, że wspólnie osiągniemy więcej. Bo synergiczne działanie to podstawa nowoczesnego biznesu opartego na wiedzy, zasobach i technologii. 

Przemysł 4.0, czyli co? 

Przemysł nowej, czwartej generacji, to przemysł integrujący sterowane cyfrowo maszyn z technologiami informatycznymi, urządzeniami pomiarowymi i algorytmami przetwarzania dużych zbiorów danych.

Dzięki temu możliwa jest elastyczna, oszczędna i spersonalizowana produkcja, zoptymalizowana pod względem kosztowym i produktowym. 

Potencjał na miarę czwartej rewolucji przemysłowej 

Platforma NAZCA daje możliwość oszacowania kosztów produkcyjnych i przewidywania niekorzystnych sytuacji w łańcuchu produkcyjnym. To na jej bazie powstała NAZCA 4.0, opracowana z myślą o wdrażaniu w przedsiębiorstwie założeń Przemysłu 4.0. 

Jej zadaniem jest zbieranie dużych ilości informacji z zainstalowanych w obszarach produkcyjnych czujników.  Ekosystem wykorzystuje algorytmy Big Data i machine learning, sugerując następnie optymalne rozwiązania. To patrzenie na proces z nowej, szerokiej perspektywy. 

 

Poznaj NAZCA 4.0

Co zapewnia ta platforma? 

4.0 to nie tylko innowacyjny projekt, który odpowiada na potrzeby dzisiejszego przemysłu. To również system o ogromnym potencjale rozwojowym i stoją za tym konkrety. 

W APA Group już teraz dążymy do uruchomienia dwóch pierwszych stacji w ramach Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Nowoczesne stacje transportu i spawania stuprocentowo spełniają standardy Industry 4.0. 

O rozwojowości naszego rozwiązania świadczy również kompleksowy program szkoleń, który opracowaliśmy wspólnie z Centrum szkoleń inżynierskich EMT Systems. Szkolimy przyszłych inżynierów, którzy w przyszłości chcieliby wykorzystać swoje kompetencje do realizowania założeń innowacyjnego przemysłu. 

Co więcej, koncepcję  doceniono w środowisku branżowym i odznaczono prestiżowym wyróżnieniem „Teraz Polska”.

Kto już nas wspiera?

Cieszymy się z tego, że założenia NAZCA 4.0 przekonują do siebie grono najlepszych przedstawicieli biznesowych i naukowych w regionie i na świecie. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że za sukcesem naszego projektu nie stoimy my sami. 

Niedawno pisaliśmy o tym, że do naszych patronów dołącza KUKA, czyli ceniony na arenie międzynarodowej koncern branży automatyzacyjnej. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania takie jak roboty, moduły oraz w pełni zautomatyzowane instalacje i ich połączenia sieciowe na potrzeby różnych sektorów. Dzięki tej współpracy biznesowej jesteśmy w stanie rozwijać NAZCA 4.0 na rynku polskim i europejskim. 

Cieszymy się, że deklarację honorowego patronatu nad projektem NAZCA 4.0 i Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. podpisała firma FANUC Polska. Ten patronat to ogromna szansa dla współpracy z sektorem MŚP w kontekście wdrażania nowoczesnych technologii produkcyjnych czwartej generacji. 

Jesteśmy wdzięczni Politechnice Śląskiej, z którą realizujemy wiele ciekawych projektów promujących ideę Przemysłu 4.0. Mamy od tej uczelni badawczej niezwykłe wsparcie merytoryczne i oni również są naszymi patronami. 

Honorowy patronat nad naszym projektem objęła również Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE). Jej prezes, dr Janusz Michałek, mówił o tym, że współpraca na linii APA Group  – KSSE to ogromny krok w kierunku przemysłu, który będzie wzorem nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. 

Wśród naszych patronów znalazłą się również Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach, która specjalizuje się w kompleksowym wspieraniu nowatorskich przedsiębiorstw i organizowaniu szkoleń branżowych. Cieszymy się, że idee nam bliskie znajdują poparcie również wśród takich instytucji. 

W gronie naszych partnerów biznesowych znaleźli się natomiast:

Zachęcamy do wspólnego tworzenia przyszłości przemysłu 

Jesteśmy przekonani, że rozwój projektu NAZCA 4.0 będzie przebiegał równocześnie z nawiązywaniem kolejnych efektywnych współprac i uzyskiwaniem  patronatów. Dlatego zapraszamy przedsiębiorstwa z sektora MŚP do dołączenia do programu pilotażowego “NAZCA 4.0”. Wspólnie Państwem chcemy zapobiegać przestojom produkcyjnym i zwiększać ich wydajność. 

Zwracamy się głównie do automatyków, kierowników produkcji, a przede wszystkim właścicieli MŚP.

Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami APA Group lub zapisać do grupy eksperckiej na LinkedIn: Industry 4.0 | IIoT | Automatyzacja – na poważnie

Zafrapował Cię artykuł? Służę wyjaśnieniami

Zafrapował Cię artykuł? Służę wyjaśnieniami

Aleksandra Latocha Marketing Department Coordinator
1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 1 średnia: 5,00 z 5)
Loading...


Zobacz również