Serwis korporacyjny
 APA Group  

City

Nazca Box – łatwy i efektywny monitoring elektryczności

Wielkogabarytowe biurowce, uczelnie, fabryki czy budynki użyteczności publicznej często mają problem z zarządzaniem energią elektryczną. Tam, gdzie z przestrzeni korzysta wiele różnych podmiotów, a wykorzystanie elektryczności ma nieregularny charakter, nie sposób uniknąć strat energii i nagłych jej skoków. A może jednak? Może istnieją sposoby, które nie wymagają od razu instalacji całego systemu BMS, by opanować energię i zyskać realne oszczędności? 

Opanuj energię i zyskaj realne oszczędności

NazcaBOX to kompaktowe urządzenie, które zaprojektowaliśmy właśnie w takim celu. Jego działanie jest oparte o mobilny charakter, łatwość obsługi i dostęp do internetu. W założeniu ma to być produkt, który w prosty sposób pozwala zminimalizować straty energii, dostrzec miejsca, które generują niepotrzebne koszty i tym samym uzyskać konkretne oszczędności. Choć pomyślany z myślą o audytorach, facility managerach i zakładach przemysłowych, to sprawdzi się wszędzie tam, gdzie inwestor lub osoba zarządzająca daną przestrzenią chce zmniejszyć pobory energii. 

 
Urządzenie w prosty sposób można wpiąć do sieci elektrycznej bez konieczności jej wyłączania, a następnie, po przeprowadzeniu analizy, przenieść w inne miejsce. Przeznaczono je zarówno do pomiarów wielkości elektrycznych jak i nieelektrycznych, w zależności od zainstalowanego miernika (przykładowo licznik energii lub analizator sieci do pomiaru parametrów sieci elektrycznej)Wyniki opomiarowania mediów są dostępne z każdego miejsca na świecie dzięki możliwości podłączenia urządzenia do sieci internet. Taka funkcja ułatwia nie tylko szybki i wygodny dostęp do danych, ale również budowanie centrów monitoringu, które w jednym miejscu gromadzą informacje o przeprowadzonych pomiarach. 
 
Cytat
Skracamy drogę   do ISO 50001!

NazcaBOX działa w oparciu o flagowy system APA służący do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej, czyli Nazcę. Jego zadaniem jest pomoc we wdrażaniu rygorystycznych wymogów normy ISO PN-EN ISO 50001:2011, która opisuje pojęcie zarządzania energią stawiając za cel efektywne nią gospodarowanie w każdej formie.

 

Co konkretnie mogą wskazać pomiary przeprowadzone przy pomocy tego niepozornego pudełka? Pokażmy to na przykładzie dwóch obiektów, w których APA miała możliwość przeprowadzić audyty z wykorzystaniem NazcaBOX.
 
Park Naukowo-Technologiczny – to miejsce współpracy nauki i biznesu, w którym swoją siedzibę ma prawie 20 podmiotów gospodarczych. Obiekt składający się z dwóch budynków o przeznaczeniu biznesowo-doświadczalnym, generuje duże pobory prądu i jak na innowacyjną placówkę przystało ciągle szuka sposobów, by zarządzać elektrycznością efektywniej i prościej. Przeprowadzone pomiary pozwoliły na wskazanie:  
– nieekonomicznego wykorzystania urządzeń sprężarek w budynku 1 – koszt energii i amortyzacji urządzeń;
– oraz niewłaściwe zapotrzebowanie na przydział mocy w budynku 2 – przekroczenie o 30%.
 
 

Producent komponentów samochodowych  w Tychach – to jeden z dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce wchodzących w skład międzynarodowego holdingu zajmującego się projektowaniem i produkcją komponentów samochodowych. Pomiary przeprowadzone w tyskiej fabryce przez NazcaBOX pozwoliły na:

– wykazanie zależności zużycia energii elektrycznej od sposobu pracy urządzeń, ilości wyprodukowanych elementów, czasów przestoju i rozruchu;
– przedstawienie możliwości optymalizacji procesu pod względem efektywnego wykorzystania energii.
Sumując więc zastosowanie i korzyści, jakie osoba zarządzająca przestrzenią może wynieść z monitorowania sieci elektrycznej za pomocą NazcaBOX, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące elementy: 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również