Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Jak wybrać oprogramowanie do zarządzania produkcją?

Szukasz produktu, który usprawni działanie Twojej firmy? Odpowiemy na pytanie, jak wybrać oprogramowanie do zarządzania produkcją. Dobrze dobrany program, zoptymalizuje pracę i pomoże Ci zaoszczędzić czas, który możesz przeznaczyć na zdobywanie nowych klientów. Automatyzacja i integracja procesów zarządzania to cel najnowszych standardów biznesu. Stań się pionierem na rynku!

Idea przemysłu 4.0 a oprogramowanie

Szukając informacji na temat programów do zarządzania produkcją, warto zapoznać się z tematem Przemysłu 4.0. To kolejny krok rozwoju po przemyśle cyfryzacji, który wprowadza nowy etap jego optymalizacji – łączenie.

Czym jest przemysł 4.0? 

Idea Przemysłu 4.0 to przede wszystkim usprawnienie procesów zarządzania, na podstawie technologii połączeń sieciowych. Polega to głównie na wprowadzeniu większej obsługi zdalnej. Dzięki połączeniu cyfryzacji linii produkcyjnej z większym zakresem komunikacji między systemami wytwarzania, powstaje wzmożona elastyczność w procesie produkcji.

Przemysł 4.0 – przykłady zalet:

  • Jedna linia produkcyjna = produkcja wielu wytworów ( tzw. Multi Product Line) – dzięki inteligentnemu zarządzaniu, przedsiębiorstwa są w stanie na bieżąco zmieniać i regulować procesy zachodzące na hali wytwórczej. Ten sposób produkcji pozwala na zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów, jednocześnie minimalizując zużycie zasobów. 
  • Oszczędność czasu i energii – takie innowacje w przemyśle, jak oprogramowania do zarządzania automatyką, wpływają na efektywniejszą pracę firmy. Usprawnienia pozwalają na poświęcenie uwagi dla rozwoju przedsiębiorstwa. 
  • Lepsze warunki pracy – programy do zarządzania produkcją mają także służyć do usprawnienia codziennych zadań pracowników. Automatyzacja w przemyśle 4.0 ma na celu wsparcie człowieka w codziennych zadaniach, a nie jego zastąpienie. Dzięki zmianom, fabryki mają stać się lepszym miejscem dla pracowników.

Program do zarządzania produkcją – od czego zacząć? 

Oprogramowanie do zarządzania produkcją ma służyć do jej usprawnienia. Kiedy aplikacja do zarządzania automatyką organizuje pracę jednego systemu, program do organizacji łączy ze sobą większą liczbę procesów zachodzących w Twoim przedsiębiorstwie. Produkt NAZCA 4.0 to nasza odpowiedź na ową potrzebę organizacyjną, jaką podkreśla Przemysł 4.0

Program do zarządzania produkcją zbiera informacje od sterowanych cyfrowo maszyn, wszelkich czujników czy automatycznych systemów przemysłowych, by następnie przetworzyć te dane i pozwolić na weryfikację zadań w czasie rzeczywistym. Określając, jak wybrać oprogramowanie do zarządzania produkcją dla Twojej firmy, zadbaj, by połączył on istniejące już w niej systemy informatyczne. W ten sposób będziesz w stanie kompleksowo zarządzać codziennymi procesami. Dane z wielu linii produkcyjnych przesyłane będą w to samo miejsce, dzięki czemu ich analiza i przetwarzanie staną się prostsze. 

Indywidualne dopasowanie systemu do potrzeb firmy to klucz do sukcesu. Wybierając system zarządzania, dowiedz się najpierw, jakie wyzwania w codziennych zadaniach napotykają Twoi pracownicy. Zapoznaj się również z opinią klientów – często ich zdanie może skierować Cię w stronę problemów organizacyjnych na jednym z etapów produkcji.

Czym kierować się przy wyborze oprogramowania?

Jak wybrać program do zarządzania produkcją? Decydując się na aplikację, zwróć uwagę, czy spełnia ona następujące wymagania:

  • czytelny interfejs – łatwe i szybkie zarządzanie to priorytet. Upewnij się, czy dany program pozwala na przejrzysty dostęp do potrzebnych informacji. 
  • wielozadaniowość – wszechstronność aplikacji pozwoli na zastosowanie jej w różnego rodzaju przemyśle i pokrycie szerokiego zakresu potrzeb. 
  • jakość adekwatna do ceny – zanim zgodzisz się zapłacić, sprawdź, czy program spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Przydatne narzędzia

Planowanie za pomocą VR to świetny sposób na przeciwdziałanie błędom przy wdrażaniu zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwie. Konceptualizacja w wirtualnym środowisku pozwala na zweryfikowanie pomysłów na zmiany przed wdrożeniem ich bezpośrednio do rzeczywistości.

Zachęcamy przedsiębiorców do wyboru nowych rozwiązań bazujących na systemach sieciowych. Sprawdź naszą ofertę na apagroup.pl. Pomożemy Ci wybrać najlepszy produkt, dzięki któremu wkroczysz z Twoją firmą w czwartą falę rewolucji przemysłowej.

Tworzymy nie tylko oprogramowania dla biznesów. Jeśli szukasz kompleksowej aplikacji do zarządzania automatyką w budynku mieszkalnym, sprawdź Nazca Smart Home. Automatyka budynkowa Apa Group to intuicyjność, uniwersalność i najnowsze technologie. Polecamy także osobno systemy odpowiedzialne za monitorowanie zużycia energii
 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również