Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Jak inteligentny dom chroni przed zalaniem?

Idea smart domu powstała z myślą o tym, by zarządzanie nim było łatwiejsze. Czujnik zalania wodą stanowi jedno z inteligentnych rozwiązań, dzięki którym możesz położyć się do łóżka lub wyjść z domu bez obaw o to, że instalacja hydrauliczna właśnie wtedy Cię zawiedzie. Zarówno w domu, jak w innych budynkach warto zainwestować w dobrą ochronę przed zalaniem. Pracownicy firmy APA doradzą, jak się chronić przed zalaniem przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Zabezpieczenie przed zalaniem w inteligentnym domu

Obawiasz się, że instalacja hydrauliczna w Twoim domu nie jest sprawna i za każdym razem wychodzisz z niego z obawą, że wrócisz do zalanego mieszkania? Sterowanie inteligentnym domem umożliwia nie tylko kontrolę nad urządzeniami elektrycznymi. Ma ono zapewniać bezpieczeństwo i spokój na każdym poziomie. Przy zastosowaniu innowacyjnych urządzeń zostaniesz powiadomiony nie tylko o próbie włamania się do Twojego domu, ale zyskasz też zabezpieczenie przed zalaniem. Niezależnie od tego, czy jesteś poza domem, czy relaksujesz się w salonie, inteligentna automatyka, którą postanowisz zainstalować w swoim domu niezwłocznie poinformuje Cię o ewentualnym problemie i zadba o to, by jak najszybciej sobie z nim poradzić. Wystarczy, że pod ręką będziesz mieć telefon, za którego pośrednictwem można zarządzać całym systemem.

inteligentny dom

Najlepsze rozwiązania

Ochrona przed zalaniem, choć często pomijana, stanowi bardzo ważny element zabezpieczenia domu i każdego użytkowego budynku. Jak się chronić przed zalaniem, by nie ponieść kosztów ewentualnego remontu lub wymiany mebli, sprzętów elektronicznych i całej instalacji? Niezbędna w takiej sytuacji okazuje się inteligentna automatyka. Właśnie ona pozwala mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim domu nawet wtedy, gdy przebywasz poza nim. Wystarczy, że urządzenia, które w nim zainstalowano, będą zsynchronizowane z aplikacją w Twoim telefonie. O tego typu rozwiązaniu dobrze też pomyśleć w biurze lub magazynie, w którym znajdują się ważne dokumenty lub urządzenia, których zalanie wiązałoby się ze sporymi stratami. Taką ochroną warto objąć między innymi serwerownię, w której nie można dopuścić do tego, by pojawiająca się wilgoć uszkodziła sprzęt i znajdujące się w nim dane. Jak temu przeciwdziałać?

Czujnik zalania

Do najlepszych rozwiązań, które zapewniają ochronę przed zalaniem w narażonym na to miejscu, należy czujnik zalania wodą. Pozwala on wykryć wyciek wody zanim sam się zorientujesz, co mogłoby zająć sporo czasu. By móc liczyć na jego skuteczność, czujnik należy umieścić w miejscu, w którym możliwe jest pojawienie się wilgoci – najlepiej pod wanną, umywalką i w innych miejscach, w których można spodziewać się usterki. Jego zainstalowanie warto rozważyć nie tylko w domu, czy biurze, ale też w takich miejscach publicznych, jak na przykład hotele. Może zdarzyć się tak, że gość hotelowy nie zgłosi na czas ewentualnego problemu, a wyciek wody będzie na tyle intensywny, że przyczyni się do szkód także w innych pokojach. Zainstalowanie czujnika wycieku wody pozwoli zareagować na czas. Nasz zespół doradzi, jak dokładnie z niego korzystać. 

Podobnie jak inne urządzenia, które stosuje się w smart domu czujnik zalania wodą bezprzewodowo łączy się z siecią. Dzięki temu nie tylko szybko dowiesz się o możliwym wycieku, ale system zadba też o to, by kurek automatycznego zaworu został jak najszybciej zakręcony, a w razie konieczności zostały powiadomione odpowiednie służby. Ochroni to Twój dom lub biuro przed dalszym wyciekiem i zalaniem większej powierzchni.

inteligentny dom

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Automatyka budynkowa i wszystkie pomniejsze urządzenia, jak czujnik zalania wodą, pozwalają mieć pod kontrolą wszystko, co dzieje się w danym budynku. Już na etapie jego projektowania, warto pomyśleć o zastosowaniu rozwiązań zgodnych z ideą inteligentnego domu. Ważne, by czuć się w nim jak najbardziej bezpiecznie. Zabezpieczenie przed zalaniem w postaci umieszczonego czujnika to tylko jedna z wielu możliwości, które pozwalają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i spokoju nie tylko Tobie, ale też pracownikom, czy gościom hotelowym. Chętnie doradzimy, jakie inteligentne rozwiązania najlepiej sprawdzą się właśnie u Ciebie. 

Inteligentny dom to taki, który nie tylko usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków, ale przede wszystkim dba o bezpieczeństwo wszystkich domowników. Czujnik zalania wodą to element, którego nie powinno zabraknąć w Twoim domu. Jego zainstalowanie warto też rozważyć w miejscach, w których przechowujesz ważne dokumenty. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, które proponujemy, na bieżąco możesz monitorować wszystko, co dzieje się w budynku, a także skorzystać z możliwości, jakie daje sterowanie inteligentnym ogrodem.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również