Serwis korporacyjny
 APA Group  

Lifestyle

Inteligentny ogród – jak działa system sterowania ogrodem?

Nie zawsze pamiętasz o podlewaniu ogródka? A może chcesz zamontować w swoim ogrodzie oświetlenie, które będzie się zapalać wraz z nastaniem mroku? Inteligentny ogród to rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz samodzielnie wykonywać tych czynności. Inteligentna automatyka pozwala ustawić gotowe sekwencje, oraz zarządzać sterowaniem za pośrednictwem smartfonu czy tabletu. Sprawdź, jak działa system inteligentnego sterowania ogrodem i zobacz, jak wiele to ułatwia.

Inteligentny ogród — sterowanie nawadnianiem

Każdy posiadacz domu z ogrodem chce, by zasadzone w nim rośliny prezentowały się jak najlepiej. Niestety nie zawsze jest czas na to, by zająć się tym samodzielnie. W takim wypadku sterowanie nawadnianiem jest prawdziwym wybawieniem. Sterowanie inteligentnym ogrodem pozwala zadbać o to, by wszystkie rośliny miały zapewnione odpowiednie warunki. Dzięki inteligentnej automatyce, nawadnianie ogrodu nie ogranicza się do zamontowania zwykłego systemu, który tak naprawdę jest rozwiązaniem nieekonomicznym. 

Inteligentne podlewanie ogrodu ma zdecydowaną przewagę, ponieważ dzięki zamontowaniu czujki wilgotności gleby pozwala oszacować realne potrzeby roślin. Co więcej, sterowanie nawadnianiem uwzględnia także stopień nasłonecznienia i temperaturę, oraz inne czynniki, które mają znaczący wpływ na kondycję roślin. Dzięki temu kwiaty oraz warzywa i owoce w Twoim ogrodzie nie uschną, ale też nie zostaną przelane.

Inteligentny ogród

FarmBot – pielęgnowanie ogrodu przez interaktywną maszynę rolniczą

Jeszcze więcej możliwości w zakresie zajmowania się ogródkiem daje korzystanie z FarmBota. Producenci tej maszyny rolniczej zadbali o to, by robot posiadał wszystkie niezbędne do pielęgnowania roślin narzędzia. Być może w przyszłości to właśnie z jego funkcji w swoich ogródkach będzie korzystała większość z nas. 

By bliżej zapoznać się z możliwościami FarmBota, odwiedź nasz showroom. Na własne oczy przekonasz się, jak zarządzany przez aplikację robot pielęgnuje rośliny.

Inteligentne oświetlenie ogrodu

Istotnym elementem, który warto wprowadzić do swojego ogrodu, jest także sterowanie oświetleniem. Z pewnością każdy nieraz spotkał się ze światłami, które zapalają się na ruch lub o określonej porze. Inteligentny ogród daje możliwość sterowania tym w taki sposób, by móc liczyć na najlepszy efekt, a jednocześnie ograniczyć koszty związane z rachunkami za prąd. To, jak działa inteligentny ogród, pozwala mieć pewność, że wszystkie urządzenia zostaną włączone tylko wtedy, gdy tego chcesz. Tak samo wygląda sytuacja z ich wyłączeniem. Jeśli chcesz, by lampy ogrodowe zapalały się o wyznaczonym czasie, sterowanie oświetleniem pozwala to zaprogramować. Dzięki specjalnemu systemowi możesz liczyć na to, że automatyka uwzględnia także to, że słońce zachodzi coraz wcześniej lub później i potrafi dostosować działanie świateł właśnie do tego czynnika. 

Inteligentne oświetlenie ogrodu pozwala też skorzystać z możliwości zaplanowania sekwencji. W ich ramach możesz ustawić, w jakiej kolejności światła mają się zapalać w wybranej sytuacji — np. Twojego powrotu do domu. Oczywiście możesz też samodzielnie zarządzać intensywnością oświetlenia. Stopniowe zwiększanie lub zmniejszanie natężenia światła przy ścieżce ogrodowej da niesamowity efekt!

Inteligentny ogród

Monitoring

Sterowanie podlewaniem i oświetleniem ogrodu to nie wszystkie rozwiązania, z jakich pozwala korzystać inteligentny ogród. Automatyka budynkowa, w jaką zaopatrzymy Twój ogród, daje też możliwość zwiększenia bezpieczeństwa i monitorowania tego co się dzieje wokół Twojego domu. Nawet gdy jesteś na dalekich wakacjach, w szybki sposób możesz sprawdzić, w jakiej kondycji są rośliny. Być może z racji upałów należy zwiększyć poziom ich nawadniania. Wszystko to sprawdzisz za pomocą aplikacji w telefonie. Wprowadzisz potrzebne zmiany i gotowe! Inteligentne podlewanie ogrodu sprawi, że gdy wrócisz z wakacji, rośliny będą w pełnym rozkwicie.

Nie zapominajmy też o tym, że kamery zamontowane wokół domu pozwalają zweryfikować sytuację w razie alarmu. To także spore ułatwienie w przypadku przyjmowania gości. Nawet poza domem możesz sprawdzić, kto Cię odwiedził i przesłać mu odpowiednią informację.

Sterowanie inteligentnym ogrodem

Zadaniem inteligentnego ogrodu jest to, by odpowiadać potrzebom jego użytkowników. W zależności więc od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze przy zajmowaniu się ogrodem, oraz co zajmuje Ci najwięcej czasu, zaproponujemy odpowiednie rozwiązania. Dzięki temu, że większość urządzeń do sterowania inteligentnym ogrodem działa bezprzewodowo możesz zdecydować się na instalację jednego systemu, a później w miarę potrzeb go rozbudowywać. Wszystkimi elementami, które są do niego podłączone, możesz sterować za pośrednictwem specjalnej aplikacji

Inteligentny ogród to rozwiązanie, na które coraz chętniej decyduje się wielu naszych klientów. Sterowanie nawadnianiem oraz inteligentne oświetlenie domu to nie wszystko, czym system inteligentnego sterowania ogrodem potrafi zarządzać. W celu zapoznania się z dokładną ofertą zamontowania inteligentnej automatyki oraz dobrania odpowiednich rozwiązań do Twojego domu i ogrodu zachęcamy do kontaktu z zespołem APA Group.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również