Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Inteligentne Osiedla – co za tym idzie?

Wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych przekłada się na różne aspekty życia. To właśnie dzięki nim można stworzyć inteligentne osiedle – przyjazne dla całej rodziny. Co to smart osiedle? Projekt takiej przestrzeni powinien być jak najlepiej przemyślany od podstaw. Inteligentne osiedle ma za zadanie spełniać podstawowe potrzeby wszystkich mieszkańców, a jednocześnie – mając korzystny wpływ na ich samopoczucie, zachęcać do tego by spędzali na nim jak najwięcej czasu. Chcesz dowiedzieć się więcej, czym są inteligentne osiedla i z jakich rozwiązań technologicznych najlepiej skorzystać, by takie zbudować?

Przemyślany układ inteligentnego osiedla

Smart osiedle to takie, którym zarządza się przy użyciu nowoczesnych rozwiązań. Przy pomocy APA Group zaczniesz korzystać z inteligentnych technologii, dzięki którym dostosujesz osiedle do potrzeb jego mieszkańców i zadbasz o ich bezpieczeństwo. Projektując inteligentne osiedle, należy wziąć pod uwagę infrastrukturę przeznaczonego pod nie terenu. Dostęp do komunikacji miejskiej, ścieżki rowerowe oraz niewielkie oddalenie od sklepów i budynków usługowych zachęcą do tego, by zamieszkać w jednym z mieszkań znajdujących się na inteligentnym osiedlu. Dla rodzin z dziećmi szczególnie istotny będzie plac zabaw, który dzięki zainstalowanym kamerom jest pod stałą ochroną. Podczas projektowania przestrzeni smart osiedla, nie zapomnij też o wydzieleniu zielonych stref, z których mieszkańcy chętnie skorzystają, by wspólnie odpocząć lub pobawić się z dziećmi. W przypadku zbyt małej przestrzeni na takie udogodnienia warto rozważyć możliwość stworzenia ogródka na dachu budynku. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli sterować utrzymaniem terenów zielonych – na przykład włączając zraszacze, nawet z daleka.

Inteligentne Osiedla

Ekologia – smart osiedle w zgodzie z naturą

Bliskość natury, którą zapewniają ogródki na terenie smart osiedla, oraz dostęp do ścieżek rowerowych to nie wszystko. Projektując inteligentne osiedla, warto rozważyć wszelkie ekologiczne rozwiązania, które nie tylko wpłyną na obniżenie kosztów użytkowania mieszkań, ale też przyczynią się do ochrony środowiska. Inwestycja w panele fotowoltaiczne na inteligentnym osiedlu zapewni dostęp do odnawialnego źródła energii pozyskiwanego z promieni słonecznych dla wszystkich mieszkań, tym samym ograniczając emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery. System zarządzania inteligentnym osiedlem pozwala dbać o utrzymanie techniczne wszystkich obiektów, a także sterować elektroniką i znajdującymi się na nich elementami – na przykład oświetleniem terenu.

Funkcjonalne rozłożenie mieszkań na smart osiedlu

Do sporych oszczędności podczas zakupu i użytkowania mieszkania może się też przyczynić jego projekt. Oprócz odpowiedniego metrażu, ważne by jego rozłożenie było jak najbardziej funkcjonalne. Przemyślany projekt mieszkania wchodzącego w skład smart osiedla powinien opierać się na maksymalnym wykorzystaniu całej przestrzeni. Ustawne pomieszczenia, które można przearanżować to coś, na co klienci powinni móc liczyć, decydując się na zamieszkanie na inteligentnym osiedlu. Zasada ergonomii dotyczy też projektu całego osiedla, które należy zagospodarować w taki sposób, by znalazło się na nim wszystko, co niezbędne dla mieszkańców. Korzystanie z najnowszych technologii pozwala mieć wszystkie z tych obiektów pod nieustanną kontrolą. Inwestując w system zarządzania smart osiedlem zyskasz podgląd kamer monitoringu na terenie całego osiedla.

Inteligentne Osiedla

Inteligentne osiedle – nie tylko na zewnątrz

Inteligentna automatyka budynkowa pozwala sprawnie zarządzać budynkiem za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Korzystając z usług lidera na rynku inteligentnej automatyki – firmy APA, możesz liczyć na:

  • uniwersalność,
  • skalowalność,
  • funkcjonalność.

Możliwości, jakie daje zdalne monitorowanie wszelkich parametrów, pozwoli sprawnie zarządzać całym inteligentnym osiedlem, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom – kontrolując wjazd na jego teren i dbać o środowisko. System zarządzania budynkiem poza podglądem kamer monitoringu umożliwia też kontrolowanie temperatury w każdym z pomieszczeń oraz zarządzanie energią, tak by podczas nieobecności mieszkańców nie generować niepotrzebnych kosztów. Korzystanie z inteligentnej automatyki pozwala też, między innymi dzięki informacjom o awariach, zadbać o bezpieczeństwo na całym smart osiedlu.

Inteligentne osiedle – co to jest? Najprościej mówiąc to osiedle zaprojektowane w taki sposób, by było jak najbardziej funkcjonalne i atrakcyjne dla jego mieszkańców. Zarządzenie smart osiedlem wiąże też się z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań oraz inteligentnej automatyki. Usprawnia ona zarządzanie całym obiektem, a skorzystasz z jej możliwości decydując się na usługi firmy APA. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i rozważenia wprowadzenia systemu inteligentnego zarządzania na inteligentnym osiedlu, którym gospodarujesz.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również