Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Ile kosztuje inteligentny dom?

Chcesz korzystać z możliwości, jakie zapewnia inteligentna automatyka? Z pewnością zastanawiasz się więc, ile kosztuje inteligentny dom i czy stać Cię na taką inwestycję. Pamiętaj, że rozwiązania zgodne z ideą smart home, mają sprawić, by Twoje codzienne życie było łatwiejsze oraz bezpieczne. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jaka cena pozwala zainwestować w system, który sprawi, że Twój dom będzie inteligentny.

Jaki jest koszt odpowiedniej instalacji?

Koszt instalacji automatyki składającej się na inteligentny dom zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ustal budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na to, by Twój dom stał się inteligentny. Na uwadze należy mieć też to, że wiele zależy od wielkości całego domu. Trudno więc ustalić cennik, który byłby dla wszystkich jednakowy. Wycena inteligentnego domu powinna uwzględniać także konkretne potrzeby jego mieszkańców. Jeśli chcesz zainwestować w rozwiązania, które za pośrednictwem aplikacji w telefonie pozwolą kontrolować działanie urządzeń w całym domu, APA Group przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę. Pamiętaj, że inteligentna automatyka w przeciwieństwie do tradycyjnej instalacji pozwala oszczędzić na okablowaniu i uniknąć nieprzemyślanych rozwiązań.

Ile energii elektrycznej zużywa inteligentny dom?

Zastanawiasz się, czy inwestując w instalację inteligentnego domu, ograniczysz także koszty związane z płaceniem comiesięcznych rachunków? Decyzja o zainstalowaniu w swoim domu specjalnych systemów pozwala oszczędzić na wydatkach związanych z energią elektryczną. Smart home to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu, ale także duże oszczędności. Dzieje się tak dlatego, że elementy, które składają się na instalację inteligentnego domu, kontrolują pracę urządzeń podłączonych do systemu. W ten sposób czuwają nad tym, by w odpowiednim momencie zostały one włączone lub wyłączone. Wszystko to możesz śledzić też przy użyciu aplikacji nawet wtedy, gdy jesteś daleko od domu. Co więcej, za pomocą specjalnych czujników i sterowników inteligentny dom pozwala ograniczyć zużycie energii do minimum oraz zoptymalizować działanie wszystkich urządzeń, którą są nią zasilane.

Ile kosztuje projekt instalacji inteligentnego domu?

Tak jak już wspomnieliśmy koszt instalacji inteligentnego domu zależy przede wszystkim od powierzchni domu, oraz Twoich potrzeb. Najmniej zapłacisz wtedy, jeśli ograniczysz się do sterowania oświetleniem. Nieco droższa od wariantu standardowego jest instalacja inteligentnego domu obejmująca także ogrzewanie i regulację rolet. Z kolei jeśli zależy Ci na tym, by inteligentne sterowanie domem pozwalało też kontrolować klimatyzację i inne urządzenia, najlepiej zdecydować się na wariant luksusowy. Pamiętaj, że w ten sposób możesz zoptymalizować każdą przestrzeń. Łazienka w inteligentnym domu, w której zamontowano specjalne czujniki, pozwala żyć bez obaw, że podczas Twojej nieobecności dojdzie do zalania. Za to inteligentna kuchnia ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków i zwiększa bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje inteligentny dom, skontaktuj się z naszym zespołem. Dobierzemy odpowiednie rozwiązania, dzięki którym system inteligentnego sterowania domem będzie dla Ciebie intuicyjny i na tyle zoptymalizowany pod względem zużycia energii, że koszt zainstalowania automatyki po pewnym czasie zostanie zwrócony.

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...


Zobacz również