Serwis korporacyjny
 APA Group  

Artykuły

Dlaczego właściciele domów inteligentnych jadą na wakacje bardziej zrelaksowani?

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zadbać o bezpieczeństwo posesji, gdy przebywasz na urlopie
  • Jak funkcjonalności inteligentnego domu pozwolą ci lepiej wypoczywać
  • Jakie są zalety pakietu APA Safe Home

Wakacje to czas relaksu, poznawania nowych kultur i łapania dystansu do pędzącego świata. Jednak czasami nawet podczas wymarzonego urlopu trudno zwolnić tempo i przestać się stresować, gdy w głowie ciągle kołaczą się myśli na temat nieodłącznego żelazka lub niezamkniętego okna. Na szczęście smart dom pozostaje smart, nawet wówczas, gdy nie ma nas w okolicy. Przyjrzyjmy się przydatnym funkcjonalnościom inteligentnego domu, które pozwolą poczuć się nam na urlopie bardziej zrelaksowanym.

Pobudka, szybka kawa i wyjazd

Budzimy się w środku nocy lub nad samym ranem, by ominąć korki, upał i jak najszybciej dojechać na miejsce. Rano pogoń, zbieranie bagaży, szybka kawa (lub jej brak), próby dopchania się do łazienki. W takich warunkach łatwo o kłótnię z domownikami i pomyłkę, która objawi się niezamkniętym oknem lub pozostawieniem odkręconego kranu. A przecież można inaczej i bez niepotrzebnego stresu.

W nocy stacja pogodowa dobierze nam idealną temperaturę, a czujniki wilgotności zapewnią optymalne nawilżenie powietrza w sypialni, dzięki czemu będziemy spali w komfortowych warunkach i obudzimy się wypoczęci. Nad ranem nie zaskoczy nas zimna woda pod prysznicem, bo system wcześniej podgrzeje nam już ciepłą. Nie zapomnimy też o zamknięciu okna i zasunięciu rolet czy bram wjazdowych, bo kontrolujemy je z poziomu aplikacji i mamy podgląd na wszystkie wejścia i wyjścia, do których podłączone są czujniki.

Można jechać na wymarzony urlop!

Poznaj zalety pakietu Safe Home od APA

Na wakacjach bez zaskoczeń

No i wreszcie na miejscu. Rozkładamy się w hamaku, bierzemy książkę i coś zimnego do picia i wtedy przypomina nam się nieodłączona prostownica, albo żelazko, albo w najlepszym przypadku telewizor, na którym przed wyjazdem dzieci oglądały bajki. Co teraz? Dzwonić do rodziny? Prosić o przysługę sąsiadów? Spędzić urlop w stresie? 

Niekoniecznie. Wystarczy, że zdalnie odetniemy zasilanie w danym gniazdku lub obwodzie elektrycznym. Klik i po kłopocie. Możemy dalej rozkoszować się wypoczynkiem.

No dobrze, ale przecież zawsze może pęknąć rura albo uszczelka i potop gotowy. Co wtedy? 

Wtedy polecamy podłączyć do platformy NAZCA także pozostałe media i dodatkowo zainstalować czujniki zalania i dymu. W przypadku nieszczęśliwego wypadku od razu otrzymamy alert na komórkę, a do tego system poinformuje o zdarzeniu także służby porządkowe, które szybko podejmą stosowne działania. 

W podobny sposób ustrzeżemy się także przed włamaniem – pomogą nam w tym podpięte do platformy NAZCA detektory ruchu i czujniki otwarcia/ zamknięcia rolet. Nie wspominając już o kamerze internetowej, dzięki której mamy bieżący podgląd na sytuację dziejącą się w domu. Bez względu czy naszą posesję odwiedzi kuna, czy złodziej, możemy więc podjąć stosowne działania.

Zresztą w tym drugim przypadku mowa o złodzieju może nam także pomóc symulacja obecności – czyli sterowanie oświetleniem i dźwiękiem w posesji, które skutecznie zmyli niepożądanego gościa i sprawi, że uwierzy w naszą obecność. A gdyby tego było mało, to zawsze można jeszcze zainstalować syrenę alarmową, której dźwięk z pewnością zniechęci złodzieja do dłuższego pobytu na posesji.  

A co z trawnikiem i roślinami w ogrodzie? Przy tych upałach na pewno uschną. Tu bez sąsiadów się nie obędzie…

Może i tak, ale równie dobrze możemy podłączyć system nawadniania do platformy NAZCA i ustawić scenariusze, w których o wybranych godzinach zraszacze same się uruchomią dostarczając roślinom odpowiednią ilość wody.

Zapomniana paczka, którą podrzucił kurier? 

Żaden problem, otworzymy mu bramę za pomocą aplikacji a potem zamkniemy, gdy opuści posesję. Wszystko to możemy obserwować na kamerze.

Spokój także po powrocie

Zamknięte przed długi czas okna mogą sprawić, że po przyjeździe, w domu będzie parno i ciepło. Na szczęście tuż przed powrotem z wakacji możemy w aplikacji wybrać określoną temperaturę i włączyć klimatyzację w wybranych strefach, tak aby powrót był przyjemniejszy. Automatyczne rolety uchronią nas także przed uciążliwym podciąganiem wszystkich zasłon. 

W inteligentnym domu, nawet powrót z wakacji może być przyjemny.

 

1 Gwiazda2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (oddanych głosów: 4 średnia: 4,00 z 5)
Loading...


Zobacz również