• Biuro: +48 32 231 64 43
 • Serwis: +48 530 412 554

  APA w debacie Nauka – Biznes: Lean – Industry 4.0 – Recycling

  Grudzień 5, 2018

  W dniu 4 grudnia 2018 roku w Akademii WSB odbyła się debata Nauka – Biznes nt.: „Lean – Industry 4.0 – Recycling. Zespół grający do jednej bramki, czy śmiertelni wrogowie?”. Debata była kolejnym spotkaniem zorganizowanym w ramach Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa / o. Dąbrowa Górnicza.

  W debacie uczestniczyli: Krzysztof Dobrowolski – autor bloga „Lean jest dla ludzi” i ekspert lean management (moderator debaty), Andrzej Krótki – partner, konsultant lean management, Instytut Doskonalenia Produkcji,  Zuzanna Niziołek – Dyrektor w ALBA Group i fanka recyclingu w duchu zrównoważonego rozwoju, Krzysztof Bednarz – redaktor serwisu LeanCenter i propagator idei ciągłego doskonalenia oraz Rafał Wysocki – autor bloga Lean Time i praktyk ciągłego doskonalenia. APA Group reprezentował Maciej Walczak – Technical Channel Manager.

  Wydarzenie to kierowane było zarówno do przedstawicieli świata nauki i biznesu, jak również wszystkich osób, które interesuje problem wyboru priorytetów rozwoju w przedsiębiorstwach. Właściciele firm i osoby decyzyjne nieraz zastanawiają się, na jakich działaniach rozwojowych skupić uwagę, by nie tracić niepotrzebnie czasu oraz pieniędzy. Często zastanawiają się, który obszar może przynieść największe korzyści i największe oszczędności. Czy będzie to usprawnienie w duchu lean, czy może pójście drogą recyklingu, a może inwestycja w rozwiązania Przemysłu 4.0?

   

  Podczas debaty uczestnicy mogli znaleźć odpowiedź na takie pytania jak:
  • Czy lean, industry 4.0 i recycling to wrogowie, czy dobrzy przyjaciele?
  • Czy można połączyć działania we wszystkich tych obszarach?
  • Jak zadbać o równowagę w rozwoju organizacji i usprawnieniach?
  • Co można zrobić już dziś, żeby zaoszczędzić pieniądze firmy dzięki usprawnieniom w tych obszarach?

   

  Wiele tych zagadnień porusza też książka dostępna na miejscu debaty pt. „Skuteczny lider lean. Jak usprawniać firmy w Polsce i pomagać im więcej zarabiać” autorstwa Andrzeja Krótkiego. Polecamy!

   

   

  Tags: , ,

  Kontakt

  APA Sp. z o.o
  ul. Tarnogórska 251
  44-105 Gliwice, Poland
  t: +48 32 231 64 43
  f: +48 32 231 64 43

  Copyright APA Sp. z o.o. 2016

  X